Від геймерів до пілотів БпЛА: 15 лютого в Україні відзначають День кіберспорту

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День кіберспорту, який був офіційно визнаний видом спорту в нашій країні у 2020 році.
У сучасному світі кіберспорт перетворився на багатомільйонну індустрію, яка об’єднує гравців, фанатів, інвесторів та великі компанії з усього світу. Турніри з популярних ігор збирають мільйонні аудиторії прихильників комп’ютерних ігор, а призові фонди топових змагань сягають десятків мільйонів доларів.
Для того, щоб займатись кіберспортом не потрібна фізична підготовка, але гравці у комп’ютерні ігри повинні вміти швидко аналізувати ситуацію та адаптуватись до мінливої ситуації, мати швидку реакцію, уважність і гострий розум.
Саме завдяки цим набутим навичкам після початку повномасштабної війни рф проти України багато геймерів досить швидко перекваліфікувалися у пілотів БпЛА і зараз нищать ворога на фронті та завдають ударів по його стратегічним об’єктам на території росії. Оскільки обладнання для управління дронами від першої особи (FPV) мало чим відрізняються від ігрових систем віртуальної реальності, то саме геймерів виходять найбільш ефективні пілоти БПЛА.
Також у ЗСУ активно використовуються різні геймерські месенджери, наприклад платформу Discord, на якій геймери обмінюються миттєвими повідомленнями та спілкуються в голосових чатах.
Саме на базі Discord і зовнішніх криптографічних програм ЗСУ була створена безпечна система для відстежування трансляцій з дронів у командних пунктах та швидкого передання команд і вказівок через голосові чати, що не мають обмеження за кількістю користувачів.
У всьому світі відеоігри використовують для тренування військовим. Зокрема армія США з 2000-х років активно долучилась до розроблення ігрових військових екшнів для того, аби покращити тактичну взаємодію. Першим таким проєктом стала відеогра America’s Army, випущена 4 липня 2002 року. Ця гра активно використовувалась для реклами армії та рекрутингу, оскільки була безкоштовною і гравці в ній мали можливість віртуально дослідити армію в дії через симуляцію.