![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_2154-scaled.jpg)
Війна забрала життя 455 українських спортсменів та тренерів, тим часом російські – готуються до Олімпійських ігор
До початку Олімпійських ігор у Парижі залишилося всього 100 днів. Нагадаємо, що на літній Олімпіаді виступлять 36 спортсменів з російським паспортом і 22 – з білоруським.
Атлети з РФ і Білорусі, які приїдуть у Париж в нейтральному статусі (AIN), матимуть свій спеціальний прапор і гімн. “Нейтральним” спортсменам заборонили брати участь у церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024.
З цього приводу, очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний дав інтервʼю польському виданню Wirtualna Polska.
«Російський режим використовує спортсменів, щоб прославляти агресію проти України і показувати, що можна скоїти будь-який злочин, а світ все одно на нього не відреагує. Ті російські спортсмени, які справді проти війни, розірвали зв’язки з країною-терористом, гучно висловили це і продовжують висловлювати свою позицію та виступати під прапорами інших країн. Ми вважаємо всіх, хто хоча б не змінив громадянство, агентами російського гібридного впливу», – висловлює свої думки очільник Мінмолодьспорту.
Бідний проінформував, що путінська війна зачепила кожного в Україні та забрала життя вже 455 українських спортсменів та тренерів.
«Менше місяця тому, 21 березня, внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву загинула Олена Сиванич — мама провідної спортсменки збірної України зі стрибків на батуті Світлани Малькової. Наступного дня після звістки про вбивство мами, Світлана не виборола олімпійську ліцензію. Натомість ліцензію виборола так звана «нейтральна» спортсменка з російським паспортом», — додає Матвій Бідний.
На запитання про інфраструктуру підготовки до Олімпіади, очільник Мінмолодьспорту наголосив, що попри руйнування понад пів тисячі спортивних обʼєктів, українські спортсмени переважно тренуються в Україні. Також він висловив вдячність партнерам за підтримку та акцентував увагу на співпраці з Польщею.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/174287-1_large.jpg)
В інтерв’ю також йшлося про прогнози результатів українських спортсменів на цьогорічній Олімпіаді у Парижі, на що Матвій Бідний відповів:
«Якби не було війни, наші представники на рівних змагалися б із суперниками з усього світу. І так… Спортсмени з інших країн не ховаються в підвалах від подальших авіанальотів. Війна вплинула на все наше життя, підготовку і планування. Спорт має більше сили, ніж цифри, що визначають шанси на медалі. Тому використання будь-яких прогнозів було б помилкою.»
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/sonne19.jpg)
Під час зустрічі також йшлося про роботу комісії МОК з перевірки «нейтральності» спортсменів із громадянством рф та рб напередодні Олімпійських ігор у Парижі. Очільник Мінмолодьспорту поінформував, що Міністерство разом із НОК України повідомляє Міжнародний олімпійський комітет про відомі факти підтримки війни російськими та білоруськими спортсменами:
«МОК стоїть перед величезним викликом. Він має детально вивчити всі публічні висловлювання та дії кожного з російських та білоруських олімпійців. Для цього було створено спеціальну комісію», – зазначив Матвій Бідний.
Російська військова агресія на території України несе суцільну руйнацію та смерть. Але перемога – попереду.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/7-1.jpg)
Бажаємо нашим спортсменам сил та наснаги.
Раніше ми писали: Олімпіада-2024 із присмаком крові: «нейтральні» спортсмени візьмуть участь у змаганнях
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/ogirky-768x422.webp)
Консервуємо без оцту: хрусткі огірки з порічками
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1462942539-612x612-1.jpg)
Плями від поту на білому одязі: добірка способів ефективного очищення
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/142673-768x508.jpg)
В Україні замінять банкноти 500 гривень: чи можна буде розрахуватися старими купюрами
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/6ca71c9b1dd66504c7cbe0e1f3f82f34-768x480.jpeg)
Кавуновий мохіто: сезонне задоволення за 5 хвилин
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-2098792891-612x612-1.jpg)