Власника AliExpress внесено до списку міжнародних спонсорів війни

18 Серпня, 2023

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни.

Як пояснили в агентстві, у 2023 році компанія оголосила план реструктуризації, що передбачає розподіл Alibaba Group на 6 груп. На території Росії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує дочірня російська компанія. ЇЇ власником є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd. Станом на 2023 рік компанія продовжує ведення справ у Росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів.

У квітні 2023 року агенція Reuters повідомила, що китайська компанія Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування, який контролюється росіяними. За даними митниці, мідний сплав із заводу відвантажувався через порт Новоросійськ. Із вивезеної з окупованих територій міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.

У НАЗК зауважили, що Alibaba вдається й до цензурування на своїх платформах українського контенту, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стрімера, який мав на AliExpress понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. Водночас проросійські дописи на платформі не видаляються. Усі ці факти можуть свідчити про те, що компанія підтримує російську агресію не тільки фінансово, сплачуючи податки, але й ідеологічно.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram,Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Міський голова провів черговий прийом громадян

Міський голова Андрій Білоусов провів черговий прийом громадян з особистих питань. Більшість звернень стосувалася житлово-комунальної...

Як молодь Кам’янського провела  Всесвітній день читання вголос

Днями відбувся захід в рамках відзначення Всесвітнього дня читання вголос, організаторами якого виступили Молодіжна рада...

На підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг» працівник загинув на робочому місці

Сумну новину повідомили у пресслужбі підприємства. Відомо, що 4 січня 2024 року у копровому цеху...

«В останній день 2023-го підбиваємо підсумки року, що минає», – Сергій Лисак

Коротко про основне розповідає у відео начальник ОВА Сергій Лисак. «Дякую міжнародним партнерам – вони...

Корисно і смачно: як приготувати домашні мармеладні цукерки

Домашні ласощі завжди мали репутацію найсмачніших, а користі від таких точно більше ніж у магазинних...