Влітку дітям ВПО користь і безпека: у Кам’янській центральній бібліотеці відкрили освітній хаб
Кам’янська центральна бібліотека для дітей стала одним із семи закладів культури в Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях, де відкрили дитячий хаб.
Його вдалося створити у рамках проєкту GIZ "Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України", а також проєкту "Перспективи розвитку східних регіонів України", що діє за дорученням уряду Німеччини.
Про безпеку, увагу, підтримку та можливості для розвитку, читайте далі в матеріалі.
"Влітку часто виникають ситуації, коли діти не можуть відвідувати гуртки, бо вони не працюють або батькам немає із ким залишити дитину вдома. У нас маленькі відвідувачі зможуть проводити свій вільний час не тільки цікаво, але із користю, розвиваючись у багатьох напрямках".
Так натхненно заступниця директора Центральної бібліотеки для дітей Тетяна Дорофеєва розповідає про перший дитячий хаб, який вже зовсім скоро відкриють у рамках проєкту "Створення освітніх дитячих хабів: просторів розвитку та безпеки" від громадської спілки "Культурна Ліга Сходу". Перебування в хабі безкоштовне, знаходитися одночасно зможуть 15 дітей від 6 до 12 років, з початку і до завершення роботи бібліотеки, а саме з 9 до 17 години. Основний акцент робитимуть на дітей-переселенців, яких тільки на сьогодні в Кам’янському більше 10 тисяч.
"Діткам, які входять до числа внутрішньо переміщених осіб, буде у нас комфортно. Помічаю, що такі діти часто сумні, адже покинули рідний дім, а в хабі, можливо, знайдуть собі друзів. Вони зможуть поспілкуватися із однолітками, погратися, зробити щось своїми руками. Для соціалізації дітей-переселенців будуть залучені й місцеві дітлахи", – повідомила заступниця директора Центральної бібліотеки для дітей.
Для комфортного перебування та зацікавленості дітей, за грантові кошти вже придбали великий смарт телевізор, музичну колонку, ноутбук, предмети для різноманітних ігор та книжки. Подбали і про новенькі холодильник, мікрохвильовку, електрочайник та акумуляторний генератор. Залишилося дочекатися тільки м’яких меблів, і хаб радо відкриє свої двері для малечі.
"Ще один важливий момент, на якому б хотілося акцентувати увагу. Коли ми подавали грантову заявку, однією із основних вимог був простір безпеки. У нас є велике укриття, де працює пункт незламності, тому в хабі безпечно", – зауважила Тетяна Дорофеєва.
На маленьких відвідувачів чекатимуть рухливі та розвиваючі ігри, кіносеанси та майстер-класи. З групою на постійній основі працюватиме одна людина, але навчання пройшли чотири працівниці бібліотеки. За словами пані Тетяни, в онлайн-форматі вони проходили заняття із психології, сторітелінгу та копірайтингу. А удосконалювали всі навички, зокрема, і в активних дитячих іграх нон-стоп, на триденному тренінгу у Львові.
"Нас навчали сучасні коучі з "Культурної Ліги Сходу". Заняття проходили з 9 ранку і до 17 вечора. За день ми проходили 20-30 ігор на нейропсихологію, рухову активність, розглядали й ігри, які сприяють знайомству дітей. Словом, активізували всі свої м’язи від мозку до кінчиків пальців, а ще набралися нового позитивного досвіду".
Відкрити дитячий хаб планують до кінця липня, а допоки бібліотекарі розробляють план заходів, продумують ігри та майстер-класи. Все для того, щоб діти перебували у дружньому середовищі, прагнули до розвитку, спілкувалися та найголовніше – були в безпеці.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram