Все, що необхідно знати про мобілізацію на сьогодні

02 Травня, 2022

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач під час брифінгу виказав думку про те, що загальна мобілізація може бути продовжена й після 24 травня (саме по цю дату діє підписаний 25 лютого указ президента Зеленського).

Роман Горбач

 

За словами Романа Горбача, за кількісними та якісними показниками мобілізація, яка триває третій місяць, виконана на 100%. Щодо її продовження, все буде залежати від ситуації на момент закінчення загальної мобілізації: «Якщо така потреба буде, продовжуватимуться бойові дії, однозначно буде потреба у поповненні фахівцями, військовими наших військових частин. Тому я думаю, керівництвом буде продовжено мобілізацію після 24 травня».

Судячи з усього, мобілізація все-таки буде тривати й надалі, тому нижче ми зібрали для вас відповіді на найчастіші питання про мобілізацію.

 

Чи можуть відправити на передову особу, яка ніколи не тримала у руках зброю?

Ні в якому разі. У випадку, якщо людина не вміє користуватися зброєю та взагалі не має військового досвіду, її одразу направляють на військові навчання. Тільки після навчань йде розподіл до бойових військових частин.

 

Чи є якийсь термін для проведення навчань?

Ні, термін не встановлено чинним законодавством.

 

Чи може людина з інвалідністю служити в ЗСУ?

Особи з інвалідністю не підлягають призову на військову службу. Але така особа може служити за власним бажанням. Для цього їй слід звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, пройти співбесіди та медичний огляд. Остаточне рішення щодо прийняття на службу вже буде прийматися лікарською комісією та керівником військового комісаріату.

 

 Чи можуть призвати багатодітних батьків?

Якщо військовозобов’язана людина потрапляє під один із наступних пунктів:

  • Виховує трьох неповнолітніх дітей або самостійно виховує дитину до 18 років;
  • Батьків чи опікунів, які виховують тяжкохвору або неповнолітню дитину з інвалідністю;
  • Батьки, які виховують повнолітню дитину з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують неповнолітніх дітей, сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування,

вона не підлягає мобілізації.

 

Чи підлягає мобілізації чоловік, в сім’ї якого є особи з інвалідністю (не діти)?

Якщо чоловік має дружину з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини/чоловіка з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи, він не підлягає мобілізації.

 

Чи можна виїжджати за кордон військовозобов’язаним жінкам під час загальної мобілізації?

Так. Обмеження щодо перетину кордону на період воєнного стану не поширюється на жінок. Всі жінки мають можливість перетинати кордон без перешкод.

 

Чи мають право мобілізувати з тероборони?

Відповідно до законодавства призов на службу до ВСУ можливий навіть якщо особа перебуває у теробороні. Однією із підстав припинення контракту добровольця є призов (прийняття) на військову службу.

 

Чи може керівництво військової частини вилучати військові квитки у військового?

Ні, не може. Існує Положення про військовий квиток. У ньому чітко вказані випадки, коли квиток передається іншій особі. За загальним правилом, військовий квиток завжди знаходиться у військовозобов’язаного.

 

Чи може виїхати за кордон людина яка непридатна до військової служби в мирний час та обмежено придатна у воєнний час?

Ні, адже такі особи в умовах воєнного стану можуть нести службу в тилу.

 

 

Телефони гарячої лінії Міноборони для тих, хто зіткнувся з порушеннями під час мобілізації або вважає, що його мобілізували незаконно:

0-800-500-410;

0-800-500-442;

044-454-44-99.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram