Встигнути або застрягнути: як уникнути полону в ліфті під час відключення електроенергії
Через стабілізаційні та аварійні відключення електрики мешканці багатоповерхівок часто застрягають у ліфтах. Дізнаємося, як уникнути таких ситуацій та що робити, якщо ви все-таки потрапили у полон цього підйомника.
Графіки відключень: що варто знати
Нещодавно “Укренерго” запровадило графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Це призводить до зупинки ліфтів у багатьох будинках, що спричиняє численні звернення до аварійної ліфтової служби. Директор служби Артем Талмаза наполегливо рекомендує дотримуватися графіків відключень, щоб уникнути небажаних ситуацій. Також він наголосив на тому, що "під час комендантської години служба буде визволяти застряглих із представниками ТЦК".
Звернення до аварійної служби
За інформацією ліфтової служби, на день вони отримують близько 20 заявок про застряглих у ліфтах мешканців. Це свідчить про те, що досвід застрягання в ліфтах у жителів нашого міста досить поширений. Жителі поділились своїми історіями застрягання. Деякі з них, на жаль, тепер бояться їздити у ліфтах. Одна жінка поділилась, що під час відключень не виходить із дому по декілька днів.
Працівник ліфтової служби Сергій Матвієнко заспокоює: аварійники реагують миттєво, процес визволення займає до 40 хвилин. Втім, він наполегливо просить дорослих супроводжувати дітей до 12 років у ліфті.
Нам вдалося поспілкуватися з одним із врятованих мешканців. Він трохи прорахувався з графіком вимкнення і не встигнув вчасно дістатися першого поверху. На щастя, сидіти довелося недовго.
Що робити, якщо ви застрягли в ліфті?
По-перше, не панікуйте: у кожному ліфті є номер аварійної служби. Вони вас точно не покинуть. Майстер ліфтової служби Сергій Матвієнко надає детальну інструкцію дій в екстреному випадку:
- зберігайте спокій і не панікуйте;
- зателефонуйте до аварійної ліфтової служби або єдиної диспетчерської служби;
- чекайте на прибуття рятувальної команди.
Психологічна допомога
Опинитися в темній пастці ліфту може бути стресом для людей, які не були до цього готові. Іноді це може призвести до панічної атаки. Психологиня Світлана Сиропʼятова радить, як діяти в таких ситуаціях, щоб це залишилося лише неприємним спогадом, а не травмуючим досвідом:
- використовуйте техніки дихання для заспокоєння;
- залишайтеся на зв’язку з аварійною службою;
- постарайтеся прийняти ситуацію та тверезо її сприйняти.
Слідкуйте за графіками відключень електроенергії та будьте підготовленими до можливих непередбачуваних ситуацій. Дотримання рекомендацій фахівців і збереження спокою допоможуть вам безпечно вийти із цієї неприємної ситуації. А піші підйоми сходами покращать ваш фізичний стан і стануть страховкою від ліфтових полонів.