Ви виграли у лотерею, – так ошукали українців на понад 100 мільйонів гривень
Детективи Головного управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили злочинні організації, які створили мережу кол-центрів, що шахрайським шляхом отримували грошові кошти від громадян України.
Всього в злочинну організацію входило більше 15 учасників. Колл-центр працює в 4 офісах, розташованих у Києві та Чернігові. Організатори також залучили понад 500 приватних підприємців і 20 керуючих компаній, які отримували кошти від постраждалих на свої рахунки.
За даними слідства, що оператори колл-центрів повідомляли телефонували людям і повідомляли, що вони нібито виграли в лотереї або програмі лояльності. Щоб отримати подарунок, жертва повинна була оплатити доставку посилки. Зазвичай мова йшла про дрібні предмети домашнього вжитку (шампунь, мило, щітка і т.д.) і сувеніри (браслети, кулони, шкатулки для коштовностей). Тобто, по суті, оплата за” доставку ” покривала вартість подарунка.
Надалі учасники уявної лотереї отримували призи та пропозиції перейти до наступного етапу конкурсу.
Працівники колл-центру обіцяли отримати "щасливчикам" від 100 000 до 750 000 гривень у фінальному розіграші та заохочували людей до участі. Щоб отримати головну нагороду, потерпілий повинен був внести новий грошовий внесок. Зазвичай таких етапів було кілька. Однак у шахрая не було ніякого реального наміру виплачувати суму головного призу.
Співробітники правоохоронних органів провели понад 30 обшуків у Київській та Чернігівській областях, в ході яких вилучили понад 100 одиниць комп’ютерної техніки, Мобільні телефони, серверне обладнання, документи, печатки та понад 500 мільйонів гривень готівкою.
Загальна кількість постраждалих становить понад 500 осіб, які вже звернулися до правоохоронних органів із заявою. Орієнтовна сума збитків, завданих громадянам, становить понад 100 мільйонів доларів.
Детектив НАБУ оголосив про підозру 28 громадянам за ч.4 ст. 190, ч. 4 ст. 255, ч. 1 ст. 1 Кримінального кодексу України (створення злочинних організацій з метою вчинення тяжких злочинів, а також для заволодіння майном інших людей шляхом обману (шахрайство), що неодноразово вчинялися шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Керівництво таких організацій).
В даний час відносно 4 підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, а відносно 5 підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Досудове розслідування триває.