• UA
  • RU
  • «Яблунева» компанія презентувала нові операційні системи на WWDC 2022

    07 Червня, 2022

    Двічі на рік компанія Apple проводить презентацію нових «фішок» операційних систем. Вчора, 6 червня, в конференц-залі Стіва Джобса пройшла презентація під назвою WWDC 2022, на якій показали нові версії операційних систем для девайсів всесвітнього бренду від компанії Apple.

    Презентація входить до циклу конференцій розробників мобільних додатків, творців та ентузіастів, які роблять контент для різних платформ Apple. За словами генерального директора Apple Тіма Кука, у всьому світі вже зареєстровано понад 30 мільйонів розробників.

    iOS 16 з новим екраном блокування та зміненими повідомленнями

    Як завжди, почали з мобільної операційної системи для iPhone.

    Розробники значно розширили можливості екрану блокування. У новій версії ОС з’явилось додавання індикаторів додатків, можна міняти шрифт годинника та навіть додавати блоки віджетів.

    Також дістали зміни повідомлення iMessage: можна редагувати повідомлення, скасовувати надсилання помилкових меседжів та позначати листування непрочитаним.

    Ще розповіли про давно забутий CarPlay. Систему серйозно переробили та навчили керувати різними елементами автомобіля. Можна виводити різні показники авто, змінювати параметри систем та на повну використовувати великі мультимедійні екрани в машині.

    На жаль, перше передчуття не підвело, і змінений екран блокування став головною фішкою iOS 16. А підтримувати нову прошивочку будуть iPhone з 8 моделі та до найсвіжішого iPhone 13 pro max.

    watchOS 9 з відстеженням фаз сну та новими циферблатами

    Другою новинкою стала операційна система для Apple Watch для розумного годинника. Все як завжди: нові циферблати, місячні календарі, астрономічна карта та дитячі фони.

    Наручний гаджет зможе точніше стежити за пульсом і передбачати можливі проблеми та патології. Нові алгоритми намагатимуться виявити аритмію та повідомлять користувачеві про погіршення його стану.

    Годинник збиратиме безліч статистики і передаватиме її в додаток Здоров’я. Зрозуміло, у Сполучених Штатах зібраними даними можна буде поділитися з особистим лікарем.

    Після оновлення навіть з’явиться можливість вести облік лікарських препаратів, що приймаються. Сторонні програми для цього більше не потрібні.

    Ще потужніший і крутіший процесор Apple M2

    Після кількох програмних новинок презентували новий процесор. Ним став ARM-чіп другого покоління Apple M2.

    Новий процесор трохи більший за попередника, але й значно енергоефективніший. Чіп має на 20% більше транзисторів (у порівнянні зі звичайним Apple M1), має пропускну здатність 100 ГБ даних за секунду і складається з 4 продуктивних та 4 енергоефективних ядер. Чіп підтримує до 24 ГБ, об’єднаної пам’яті та має 10 ядер графічного процесору.

    iPadOS 16 з багатовіконним режимом роботи та спільним редагуванням документів

    Наступною програмною новинкою стала оновлена ​​система планшетів Apple.

    З’явився новий режим Collaboration для спільної роботи над документами в iPad. Його можна ініціювати безпосередньо з чату iMessage і надалі спільно працювати з командою над одним проектом.

    Ця опція буде системною і не буде прив’язуватися до конкретних програм.

    Нова система Free Form дозволить спільно працювати кільком користувачам у режимі групового дзвінка FaceTime. Підтримуватиметься робота на iPhone, iPad та Mac. Та опція з’явиться цього року пізніше.

    Ігрові фішки та можливості обіцяють перенести з macOS. Ще б пак, адже на планшетах теж є ARM-чіпи Apple з підтримкою Metal 3. Для розширення ігрових можливостей прокачали програму Game Center з підтримкою профілів різних користувачів. У деяких стандартних програмах обіцяють додати різні дрібні налаштування за аналогією до macOS. Це ще один крок у зближенні двох систем.

    Висновки

    Чергова презентація пройшла під традиційне «емейзінг» від топ-менеджерів, нові операційні системи стануть найшвидшими і найтехнологічнішими. Але це Apple – і половина з представлених «фішок» не буде працювати в Україні. Тож чекаємо публічних версій програмного забезпечення і будемо тестувати.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    26 квітня – день пам’яті про одну з найжахливіших техногенних катастроф в історії людства

    38 років тому сталася страшна аварія на ЧАЕС, яка забрала життя тисяч людей, понівечила долі...

    У Нацбанку розповіли, як працюватимуть банківські установи на травневі свята

    У пресслужбі Національного банку України нагадали: цього року на початку травня є кілька святкових та...

    До Всесвітнього дня ветеринара. Як російський ворог позбавляє спокійного життя – історія лікаря-ветеринара Романа Насретдінова

      Сьогодні  лікар-ветеринар Роман Насретдінов живе у Кам’янському, тут успішно функціонує його ветеринарна клініка «Фауна»...

    29 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    29 квітня в Україні день футболу. У вірян починається Страсний тиждень. Іменини святкують Артем та Богдан. Цього...

    38 років із дня Чорнобильської катастрофи. Незаперечні факти людської помилки, яка вплинула на увесь світ

    26 квітня Україна та світ відзначають День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.  З моменту будівництва...