• UA
  • RU
  • Як індійська лучниця без рук підкорила серця глядачів Паралімпіади-2024 (ВІДЕО)

    4 вересня на Паралімпіаді-2024 у Парижі проводилися змагання зі стрільби.Індійська лучниця Шитал Деві стала справжньою героїнею Паралімпіади-20224. 17-річна спортсменка стала наймолодшою учасницею жіночих змагань зі стрільби з лука на Паралімпіаді, а також у змішаному розряді з Ракешем Кумаром вона оновила світовий рекорд на одне очко, але увагу ця тендітна спорсмнека привернула своєю манерою стрільби.

    Деві народилася з фокомелією – рідкісною вродженою вадою розвитку верхніх та/або нижніх кінцівок. До 15 років Шитал ніколи не бачила ані лука, ані стріл. Поки 2022 року за рекомендацією знайомого не відвідала спортивний комплекс, розташований приблизно за 20 км від дому. Там її помітили представник підрозділу стрільців індійської армії. Він вирішив вкластися в лікування й освіту Шитал. Спочатку їй хотіли зробити протези рук, але це виявилося неможливо.

    У 2021 році Деві почала займатися стрільбою з лука. Її тренери взяли за основу стиль паралімпійського чемпіона Метта Штуцмана, який також стріляє без рук. Так Шитал розробила свою техніку: лук вона тримає ногою, правим плечем натягує тятиву, а натисканням щелепи випускає стрілу.

    Як індійська лучниця без рук підкорила серця глядачів Паралімпіади-2024 / Фото: World Archery

    Через 11 місяців тренувань Деві взяла участь в Азіатських паралімпійських іграх-2022, де взяла золото в жіночому індивідуальному і змішаному розрядах і срібло в жіночому парному розряді. Тоді індійська дівчинка вже увійшла в історію – вона стала першою чемпіонкою без рук міжнародного турніру зі стрільби і першою індійською жінкою, яка взяла два золота турніру. Тоді ж в інтернеті вперше завірусилися ролики з нею.

    “Спочатку більшість людей насміхалася наді мною і говорила: “Ця дівчина представлятиме Індію?” Сьогодні з гордістю кажу, що мене звати Шитал Деві, я лучниця, і я в збірній Індії. Від насмішок до носіння майки національної команди… Ігноруйте негатив і зосередьтеся на своїй меті. Якщо змогла я, то зможете і ви”, – писала Шитал на своїй сторінці в соціальній мережі.

    Спортивний шлях дівчинки-підлітка є свідченням її неприборканого духу, рішучості та непохитної віри в себе, з якими вона подолала свою фізичну інвалідність. Її великі перемоги на змаганнях світового масштабу є натхненням для мільярдів людей та проблиском надії для багатьох людей по всьому світу, які борються у своєму житті через різні порушення.

    Раніше ми писали:

    За сьомий день Паралімпіади у Парижі українці вибороли 7 нагород

    Які призові заробили українські спортсмени на Олімпійських Іграх

    Колоноскопія за золото: які незвичайні нагороди отримає філіппінський гімнаст за перемогу на Олімпіаді

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити