![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/09/shsho.jpg)
Як кам’янчанам економити електроенергію?
Зима майже на порозі, і попри те, що кам’янчанам дають позитивні прогнози щодо майбутнього опалювального сезону, чимало наших земляків налаштовані підігріватися електроприладами. А тут вже й інше питання – чи буде налаштований на це гаманець громади? Щоб взимку не дивуватися рахункам за електроенергію, дізнаємось засоби економії.
5 правил економії
- «Виходиш – вимкни». Такий простий прийом радять використовувати не лише відносно ламп, а й електроприладів. Кожен прилад, увімкнутий в мережу, вживає електроенергію – навіть забуті в розетках зарядні пристрої. Енергетики порахували, що в середньому телевізор у сплячому режимі «намотує» до 9 кВт\год на місяць, а комп’ютер – до 3,6 кВт\год. А якщо взяти у сумі всі прилади з невисмикнутими розетками, вийде аж біля 400 кВт\год на рік.
- Користуйтесь, піклуючись. Виявляється, пилотяг з повним мішком споживає ледь не вдвічі більше електроенергії, ніж з пустим.
- Майже те саме і з чайниками: якщо є накип, теплопровідність у них значно нижча, закипають довше, використовують енергії більше. Тож, чистити їх краще вже тоді, коли заповнені десь на 2\3.
- Що ж стосується пральної машинки, її радять використовувати при повному завантаженні. Адже напівпуста машинка використовує електроенергії на 10-15 % більше.
- У холодильників, які ми не вимикаємо ніколи, витрата енергії залежить від місця розташування. Відстань приладу від стіни має бути не менше 5 см. Також їх краще не ставити біля плит та батарей, навпроти вікна, звідки падає сонячне проміння. Справа в тому, що усе, що може так чи інакше нагрівати холодильник, збільшує кількість електроенергії, яку прилад використовує для охолодження продуктів.
Еко-електроприлади
Ну і врешті решт, якщо ви лише плануєте придбати собі електробатарею чи, наприклад, електропростирадло, подивіться його клас енергоспоживання. Прилади класу А ++ – найекономніші. Побутова техніка класів А економніша у використання світла на 30-50 %, порівняно із технікою класу В.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/6ca71c9b1dd66504c7cbe0e1f3f82f34-768x480.jpeg)
Кавуновий мохіто: сезонне задоволення за 5 хвилин
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/slyvy-zag-768x512.webp)
Чим корисні сливи та як правильно їх їсти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-06-17_07-23-40-768x576.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 25 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/607bca6d3ad9f574995750-768x513.jpg)
Біля Токівських гранітів вщент вигоріла величезна ділянка: відео
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-45-e1721988771315-768x612.jpg)