Як люди з вадами зору прийняли виклик долі

14 Листопада, 2023

13 листопада у світі відзначається Міжнародний день сліпих. Цього дня у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї – педагог, який вперше продемонстрував свій метод навчання незрячих за допомогою придуманого ним шрифту та друкував для них перші книги аж до винаходу шрифта Луї Брайлем.

Саме 13 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення відзначати Міжнародний день сліпих, щоб привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір.

З нагоди цього дня є свої традиції і у Кам’янському.

На базі учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих зібралися люди різного віку та професій, які мають вади зору.

«Сьогодні були запрошені люди із вадами здоров’я по зору – першої, другої та третьої групи інвалідності, або їхні рідні чи близькі, якщо вони не змогли прийти особисто за подарунками від міської влади…»,  –  поділилась Ольга , секретарка ДУВП УТОС.

Кожна людина тут має свою історію. Пані Любов у далекому 1978 році вперше прийшла в УТОС працювати касиром. Після – її життя стрімко міняло свій вектор.

«…трошки попрацювавши касиром, взяли мене до директора секретарем і майже всі 35 років працювала інспектором відділу кадрів…працювала при 6-ох директорах, як то кажуть, вся молодість пройшла в УТОСі… і навіть зараз, будучі на пенсії, я постійно на зв’язку зі старими колегами…»

Підтримати людей із вадами зору завітали заступниця міського голови Світлана Колісніченко та директорка департаменту соціальної політики Людмила Кравчук.

Світлана Колісніченко зазначила:

«Це дуже приємно, що підприємство працює. Хочу подякувати вам за працю і найголовніше – бережіть своє здоров’я. Бажаю вам тепла, затишку вашим родинам і мирного неба над головою…».

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram