Як навчаються діти в Кам’янському під час воєнного стану
Вже другий навчальний рік для дітей розпочався в умовах війни, де повітряні тривоги стали щоденною реальністю. У Кам’янському навчання в закладах освіти організовано в трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. Звичайно, традиційна очна форма є найпріоритетнішою та найефективнішою. Проте саме вона потребує додаткових заходів для дотримання безпеки учнів і педагогів.
Отже, викликом в сучасних умовах є пошук балансу між безпекою освітнього процесу та його якістю.
"Міська інформаційна служба" побувала у двох освітніх закладах міста – ліцеї №37 ім. Максима Самойловича і дитсадку №28 "Малятко" – та дізналася, чи існує освіта під час війни.
Головним критерієм допуску учнів до очного навчання є наявність захисного приміщення, або так званого укриття, де діти можуть продовжити освітній процес у разі ввімкнення сигналу "повітряна тривога".
"У нашому укритті передбачено майже все для комфортного перебування наших учнів. Проведена каналізація та вентиляційна система, зроблені туалети, є гаряча вода. Для зручності навчання виділені окремі приміщення для молодших, середніх та старших класів", – розповідає директорка комунального закладу "Ліцей №37 ім. М. Самойловича" Наталія Гончар.
А укриття, яке належить садочку №28 "Малятко", взагалі майже нічим не відрізняється від справжнього дитсадка. Комунальний заклад тільки нещодавно відкрився, діти вже вивчили, як діяти у разі сигналу повітряної тривоги. Вихованці збираються гуртом, вишиковуються та йдуть до бомбосховища. Укриття облаштовано безпечно та зі всіма умовами для комфортного життя малечі.