Які банкноти підробляють найчастіше?
Одразу відзначимо, що за результатами 2022 року в Україні суттєво знизився рівень підроблення банкнот гривні – більше ніж у три рази. Про це йдеться в інформації Національного Банку України.
Минулого року шахраї найбільш часто підробляли купюри старого зразка. І це не дивно, адже банкноти національної валюти нового покоління, які Нацбанк увів в обіг у 2015 – 2020 роках, мають посилену систему захисту.
Номінали, які найчастіше підробляють:
- 500 грн (майже 40% від загальної кількості вилучених фальшивок та 57% від їхньої загальної суми);
- 200 грн (відповідно 45% та 26%);
- 100 грн (відповідно 8% та 2%).
Фальшивих банкнот таких номіналів минулоріч вилучили понад 90% від загальної кількості. Інші підробки мали номінали 5, 10, 20, 50, 1000 грн. Проте, їх процентна кількість становила лише 8%.
Але підробляють не лише гривню. Так, серед банкнот іноземної валюти переважають американські та європейські гроші. Фальшивомонетники полюбляють підробляти купюри номіналом 50 та 100 доларів США чи євро.
Варто додати, що здебільшого вилучені з обігу фальшивки української національної валюти мали низьку якість та були розраховані на неуважність громадян та працівників закладів торгівлі.
Отже, варто пам’ятати: знання елементів захисту банкнот гривні та уважна їх перевірка під час розрахунків мінімізують ризики отримати підробку.
А ще безпечніше – розраховуватися за покупки банківською карткою.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram