• UA
 • RU
 • Які існують обмеження на фото та відеозйомку під час воєнного стану

  06 Вересня, 2022

  Дія військового стану в Україні суттєво змінила права та свободи громадян, зокрема щодо проведення фотозйомки, а також зйомки відео за допомогою камери телефону, фотоапарата чи квадрокоптера.

  Ми з’ясували, що точно не можна фотографувати та фіксувати на відео під час війни.

  Навесні при огляді автомобіля наявність фото-або відеокамери взагалі могло вести до відвідування поліцейської дільниці та тривалих пояснень. Якщо ж у багажнику був помічений аматорський дешевий дрон, його могли вилучити, оскільки зйомка з неба взагалі заборонена в багатьох областях, і проводити її можуть тільки військові.

  Заборонено здійснювати зйомку (озброєння, дислокацію, пересування, результати діяльності) збройних сил та інших військових формувань. Тож навіть у мирний час встановлено обмеження фото- та відео зйомки.

  У багатьох областях дрон сьогодні можна запускати виключно за погодженням зі Службою безпеки України.

  Також такі дозволи на польоти може надати військова адміністрація конкретної сфери.

  Через війну заборонили користуватись:

  • цивільними повітряними судами;
  • легкомоторними літальними апаратами;
  • квадрокоптерами, дронами (у тому числі, агродронами);
  • повітряними безмоторними засобами пересування, планерами, дельтапланами, аеростатами, дирижаблями.

   

  Щодо покарань. У разі порушення, коли дозволу на польоти немає, у кращому разі громадянину-пілоту загрожує штраф у сумі 1020-8500 грн. Але якщо на карті пам’яті літаючого апарату опинилися військові об’єкти або пересування колони ЗСУ, і ця інформація була оприлюднена (або планувалася до публікації), покарання буде серйознішим – аж до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів по території України, а також від 5 до 8 років – за поширення інформації про переміщення, рух чи розташування ЗСУ чи військових формувань.

  Якщо ж на фото, наприклад, озеро, захід сонця чи лелеки, а на тлі немає військових, техніки, бойових дій чи місця попадання ракети чи номерів військових авто, то такі фото видаляти не потрібно. У разі вимог перевіряльників видалити навіть фото, де немає нічого забороненого, юристи рекомендують звернутися до поліції.

  Також хочемо нагадати, що біля блокпостів в Україні не варто діставати смартфон або фотоапарат і вести фото-або відеозйомку. Це загрожує оглядом, допитом та відвідуванням поліцейської дільниці.

  До речі, в Україні проводити повний огляд автівки, телефону чи будь-якого пристрою має право тільки поліція, а не тероборона чи будь-хто інший.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити