![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/09/pexels-photo-298298.jpeg)
Які існують обмеження на фото та відеозйомку під час воєнного стану
Дія військового стану в Україні суттєво змінила права та свободи громадян, зокрема щодо проведення фотозйомки, а також зйомки відео за допомогою камери телефону, фотоапарата чи квадрокоптера.
Ми з’ясували, що точно не можна фотографувати та фіксувати на відео під час війни.
Навесні при огляді автомобіля наявність фото-або відеокамери взагалі могло вести до відвідування поліцейської дільниці та тривалих пояснень. Якщо ж у багажнику був помічений аматорський дешевий дрон, його могли вилучити, оскільки зйомка з неба взагалі заборонена в багатьох областях, і проводити її можуть тільки військові.
Заборонено здійснювати зйомку (озброєння, дислокацію, пересування, результати діяльності) збройних сил та інших військових формувань. Тож навіть у мирний час встановлено обмеження фото- та відео зйомки.
У багатьох областях дрон сьогодні можна запускати виключно за погодженням зі Службою безпеки України.
Також такі дозволи на польоти може надати військова адміністрація конкретної сфери.
Через війну заборонили користуватись:
- цивільними повітряними судами;
- легкомоторними літальними апаратами;
- квадрокоптерами, дронами (у тому числі, агродронами);
- повітряними безмоторними засобами пересування, планерами, дельтапланами, аеростатами, дирижаблями.
Щодо покарань. У разі порушення, коли дозволу на польоти немає, у кращому разі громадянину-пілоту загрожує штраф у сумі 1020-8500 грн. Але якщо на карті пам’яті літаючого апарату опинилися військові об’єкти або пересування колони ЗСУ, і ця інформація була оприлюднена (або планувалася до публікації), покарання буде серйознішим – аж до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів по території України, а також від 5 до 8 років – за поширення інформації про переміщення, рух чи розташування ЗСУ чи військових формувань.
Якщо ж на фото, наприклад, озеро, захід сонця чи лелеки, а на тлі немає військових, техніки, бойових дій чи місця попадання ракети чи номерів військових авто, то такі фото видаляти не потрібно. У разі вимог перевіряльників видалити навіть фото, де немає нічого забороненого, юристи рекомендують звернутися до поліції.
Також хочемо нагадати, що біля блокпостів в Україні не варто діставати смартфон або фотоапарат і вести фото-або відеозйомку. Це загрожує оглядом, допитом та відвідуванням поліцейської дільниці.
До речі, в Україні проводити повний огляд автівки, телефону чи будь-якого пристрою має право тільки поліція, а не тероборона чи будь-хто інший.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/gettyimages_1309097467__2__1300x820_f3f7e104cf4bf4ea0b662e40c8b77cab_1200x675-768x432.jpg)
215 кущів забороненого врожаю: кам’янчанка вирощувала коноплі у власному дворі
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/2222-768x449.webp)
Перші 7 раніше ув’язнених жінок приєдналися до лав ЗСУ
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/ogirky-768x422.webp)
Консервуємо без оцту: хрусткі огірки з порічками
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-1-768x426.png)
В Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували»
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/940x759_0xc35dbb80_6010497381501013061-768x620.jpeg)