• UA
  • RU
  • Які професії будуть мати попит в Україні після війни?

    10 Травня, 2022 | Новини |

    21 квітня указом Президента було створено Нацраду з відновлення України від наслідків війни. Видання Фокус опублікувало статтю з розмірковуваннями експертів про те, які професії будуть потрібні, коли війна завершиться та Україна буде відроджуватися. Ми зібрали найважливіше з цієї статті, щоб зекономити ваш дорогоцінний час.

    За словами експертів, планувати потрібно вже зараз, адже коли відкривається вікно економічних можливостей, скористатися ними можуть тільки ті, у кого є чіткий план. У якості прикладу фахівці з економіки привели Польщу початку 90-х. Багато залежить від моделі відновлення, яку вибере країна:

    • Інерційна (коли відновлюють те, що зруйновано);
    • Шумпетерівський метод (створення нового замість зруйнованого старого).

     

    Але всі експерти зійшлись на 5 галузях, які в будь-якому випадку будуть мати цінність.

     

    ТОП 5 сфер для роботи у післявоєнній Україні:

    • Медицина (медики та психологи);
    • Будівництво/архітектура;
    • Транспорт/логістика;
    • ІТ-технології;
    • E-commerce (електронна комерція або продаж онлайн).

     

    Експерти наголосили, що при розвитку військової промисловості та оборонного комплексу професійні військовослужбовці будуть затребувані й надалі.

    Всі перечислені сфери потребують кваліфікованих фахівців, більшість з яких ще до війни виїхали за кордон в пошуках вищої заробітної плати, кращих умов праці та якісного життя в цілому.

    До повномасштабної війни уряд вже намагався повернути наших фахівців з-за кордону, але програми не спрацювали належним чином. Експерти вважають, що після перемоги на фоні патріотичного підйому та гарного ставлення держави до свого народу під час війни, все може бути інакше.

    “Повернути фахівців дозволить людське ставлення держави до своїх громадян під час війни. Це допомога або принаймні мінімізація бюрократичних перешкод для тих, хто втратив доходи, житло. Демонстрація на ділі, що для держави її громадяни — цінність”.

    Щодо фактора патріотичних настроїв – все трохи простіше.

    “Не кожен день є можливість побудувати те, чим потім можна буде пишатися, про що можна буде сказати: “Цей міст я побудував!” Це важливий фактор. Можливість збудувати нову країну власноруч приваблює багатьох висококваліфікованих фахівців”, — зазначила Ганна Вахітова, професорка Київської школи економіки.

    Інші експерти підійшли до питання з більш практичної сторони. Наприклад, фахівець з профорієнтації Анна Резніченко каже, що держава може ввести пільгові програми для повернення фахівців на Батьківщину. Наприклад, виділення житла у тому будинку який будує архітектор чи будівник чи програми підтримки бізнесу (пільгові канікули тощо).

     

    Якщо ви висококваліфікований фахівець, долучитися до програми відновлення України можна вже сьогодні. Архітектурна палата НСАУ повідомила, що об’єднує професіоналів для відновлення України. Маніфест профспілки — “Ми все відбудуємо!”.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити