Які рідкоземельні метали України, що цікавлять Трампа, є на Дніпропетровщині?

Доктор геологічних наук “Дніпровської політехніки” Сергій Шевченко розповів Суспільному, які рідкоземельні метали, що зацікавили Трампа, зустрічаються на Дніпропетровщині та як вони видобуваються.
Експерт зазначив, що рідкісноземельні метали — це група з 17-ти елементів у Періодичній таблиці хімічних елементів. Найчастіше вони зустрічаються на сході країни. Дніпропетровщина багата такими елементами, як тантал та ніобій. Їх видобувають з мінералів на Малишевському родовищі.
За словами Шевченка, в Україні багато рідкоземельних елементів, більше ніж 5% від загальних світових запасів. Але процесс видобутку та очищення дуже витратний. Необхідно залучати багато фахівців зі збагачення мінералів, геологів.
Рідкоземельні матеріали використовуються для виробництва смартфонів та комп’ютерів, лазерів, радарів, обладнання для томографів — без них неможливо виготовляти сучасну комп’ютерну техніку та прилади. Тому Сполучені Штати дуже хочуть, аби Україна стала для них джерелом подібних цінних матеріалів.
Також Суспільне поспілкувалося з нардепом від фракції “Слуга народу” Ігорем Марчуком. заявив, що співпраця зі стратегічними партнерами є дуже важливою для України:
“Сьогодні мова йде про забезпечення додаткових стратегічних засобів для нашої, перш за все, військової безпеки. Для того, щоб ми могли спокійно розбудовувати нашу країну після закінчення війни. Подібні проєкти потребують мільярдів доларів, тому якщо Україна в подальшому захоче розвивати цю галузь, то їй необхідно співпрацювати як і з США, так і з Євросоюзом.”, — додав Марчук.
Цікавою виявилася і думка Сергія Вижви — доктора геологічних наук, професора, директора ННІ "Інститут геології" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В інтерв’ю Радіо Свобода він розказав про потенціал нашої країни:
"На сьогодні Україна входить в топ країн за видобутком і експортом заліза, марганцю, титану, цирконію. Має власні значні запаси енергетичних ресурсів: природний газ, нафта і конденсат, уран, кам’яне вугілля, коксівне, антрацитне вугілля, буре вугілля, торф. Ми маємо значні запаси танталу, ніобію, літію, берилію, рідкісноземельних елементів (зокрема скандій, ітрий, церій), золото, срібло, германій, гафній. На даний час їх видобуток обмежений або нерентабельний", — зазначив Вижва.