![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/06/11bb5673d1a35b1994f4896d9848bbd1-scaled.jpg)
Затримано зрадника, який збирав дані про ЗСУ в районі Кам’янського
Служба безпеки України затримала на Дніпропетровщині ще одного російського агента. За вказівкою ФСБ він збирав розвіддані про місця дислокації Сил оборони в районах Дніпра, Кам’янського та Новомосковська.
Основним завданням фігуранта було здобуття інформації про військові полігони і тренувальні центри, де готуються підрозділи ЗСУ. Насамперед він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу і техніки українських військ, які готуються до можливого перекидання на фронт. За кожне виконане завдання зрадник отримував від свого «куратора» гроші на банківську картку.
Як встановило слідство, ворожим поплічником виявився 42-річний місцевий житель. Він потрапив у поле зору агресора через свої неодноразові антиукраїнські коментарі в одному з прокремлівських Телеграм-каналів і два місяці тому був дистанційно завербований російською спецслужбою, отримавши оперативний псевдонім «Геральт».
Для виконання завдань чоловік самостійно виходив на місцевість і приховано спостерігав за місцями базування Сил оборони. З метою конспірації він створив декілька анонімних акаунтів у «Телеграм», через які передавав розвіддані агресору. Під час обшуку за місцем проживання затриманого виявлено мобільний телефон і комп’ютер з доказами злочинної діяльності.
Слідчі повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі чоловік під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.
За інформацією Служби безпеки України
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5af46dd18dde3f1ec130e-1-e1721800377784-768x375.jpg)
Окупанти знищили останню українську церкву у Криму
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1337307105-612x612-1.jpg)
Не викидайте скисле молоко: ТОП-3 ідеї для його використання
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zagynuv-1-1-4-1-1.jpg)
Захищаючи Україну, загинув кам’янчанин Олег Нельга
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/fit_960_530_false_crop_1000_562_0_41_q90_1835401_fa2bee75dc86ee2b3dfb8920f-768x424.jpeg)
Помічниця на грядках: чим корисна харчова сода для саду й городу
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_10-24-02-768x512.jpg)