• UA
 • RU
 • Завдяки енергоефективному проєкту на Каметсталі від початку року на 60% зменшили споживання електроенергії при нагнітанні доменного газу 

  31 Травня, 2024

  У газовому цеху Каметсталі в співробітництві з YASNO Energy Efficiency встановили новий одноступеневий нагнітач, робота якого дозволяє зменшити енергоспоживання та скоротити експлуатаційні витрати комбінату в процесі нагнітання доменного газу на газопідвищувальній станції № 6. 

  Нова газодувка, яка відіграє ключову роль у технологічному процесі транспортування доменного газу необхідних параметрів продуктивності і тиску для потреб прокатників, має середнє споживання електроенергії, з урахуванням ККД електродвигуна і системи керування, 200 кВт*год. Регулювання продуктивності та тиску забезпечується завдяки встановленому направляючому апарату та частотному перетворювачу напругою 0,4 кВ. Системи АСУТП розроблені індивідуально, на базі контролера Siemens для роботи в автоматичному режимі у вказаному діапазоні продуктивності. 

  Погодинне електроспоживання попереднього обладнання складало в середньому 650 кВт*год. При номінальній потужності 850 кВт*год воно вимагало регулювання необхідних параметрів вручну, через що також знижувалася стабільність підтримки потрібної продуктивності параметрів і тиску доменного газу в діючих магістралях, якими він транспортується до нагрівальних печей трубозаготівельного стана.  

  Завдяки енергоефективному проєкту на Каметсталі від початку року на 60% зменшили споживання електроенергії при нагнітанні доменного газу

  Сучасний нагнітач європейського виробництва встановлений на діючому промисловому майданчику. Завдяки оптимальним рішенням, впровадженим енергетиками підприємства, була використана максимальна кількість наявного технологічного устаткування. Спеціалісти-підрядники, водночас з демонтажем попереднього обладнання, перенесли діючі комунікації, реконструювали електроприміщення, також було прокладено нову кабельну лінію від підстанції до приміщення ГПС-6.  

  – Цей проєкт був доволі складним у реалізації, оскільки ми мали справу із потенційними небезпеками, пов’язаними з використанням  доменного газу, а отже, всі фахівці, задіяні у процесі, мали проявити підвищену увагу до питань охорони праці. Та завдяки професіоналізму наших партнерів і колег з Каметсталі, з якими ми реалізували вже не один проєкт, ми й цього разу успішно досягли поставлених цілей і отримали значні показники економії, – зазначив директор YASNO Energy Efficiency Євген Тарасюк.

   Костянтин Фролов, головний енергетик Каметсталі: 

  – Нове обладнання за чотири місяці роботи підтвердило свою енергоефективність, а саме – зниження питомих витрат електроенергії на транспортування доменного газу з 26 кВт*год/тис. м3 до 10 кВт*год/тис. м3. Споживання електроенергії у процесі нагнітання доменного газу на ГПС-6 зменшено на 60%. Також ми підвищили надійність та стабільність процесу транспортування доменного газу для потреб прокатного виробництва. Сучасні технологічні рішення в системі енергозбереження, які Каметсталь системно реалізує у співробітництві із нашими надійними партнерами, – невід’ємна складова ефективної роботи підприємства.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  ТОП-5 високооплачуваних вакансій Кам’янського назвали в службі зайнятості

  Станом на 18 червня в базі даних Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості налічується понад...

  Нова віха мілітарної попкультури: в Україні випустять комікси, присвячені 3-й штурмовій бригаді

  Українське видавництво UA Comix випустить комікс “Іду на штурм”, присвячений бійцям 3-ї штурмової бригади. На...

  Актуальні вакансії від Кам’янської філії обласного центру зайнятості

  До уваги шукачів роботи: Кам’янська філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості повідомляє про найбільш актуальні на...

  Якої погоди очікувати у Кам’янському 16 червня

  Кам’янчани, вам знадобляться парасольки. У Кам’янському протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Уночі очікується...

  Міський голова Андрій Білоусов від громади нашого міста та особисто від себе привітав Катерину Баглай з перемогою

  Катерина – учениця Дитячої художньої школи ім. І. Г. Першудчева, яка перемогола на ХХІІІ Всеукраїнському...