Збірку кам’янської письменниці видано шрифтом Брайля
Шрифт Брайля – це рельєфно-крапковий тактильний шрифт, який використовують незрячі та слабозорі для написання та читання. Користуватися ним можуть незрячі від народження та ті, що втратили зір в дитячому, дорослому та старшому віці, а також сліпо-глухі.
У Дніпрі письменники створюють такі книги спеціально для дітей, аби у малюків з вадами зору була можливість прочитати літературу сучасних українських авторів, повідомляє "Наше місто". Одна з таких книг – збірка кам’янської письменниці Євгенії Яворської "Лелечий дім".
"Власне, це не одна книга, а цілий соціальний проєкт – серія книг "Книголюкс". Ідея в тому, щоб випустити книжки і звичайним друком, і шрифтом Брайля для того, аби допомогти інтегруванню людей із вадами зору. В першу чергу мова про дітей – дві книжки з трьох саме дитячі! Аби дозволити дітям із вадами зору разом із зрячими дітьми читати одну книжку і власне обговорювати прочитане. Однією з ініціаторів проєкту була письменниця Марія Дружко із Кам’янського, також членкиня Національної спілки письменників України – її книга "Квасько і Катруся". Це також інклюзивне видання дитячої казки для незрячих дітей молодшого шкільного віку. Моя ж книжка "Лелечий дім" буде цікава і дорослим, і дітям. Зрячі батьки, наприклад, зможуть обговорити зі своєю дитиною, яка, в свою чергу, прочитає її шрифтом Брайля. Малюнки у всіх книжках яскраві та цікаві. Саме у "Лелечому домі" ілюстрацій немає, є обкладинка, де ілюстрацію дубльовано шрифтом Брайля. Загалом, це збірка коротких оповідань про сьогодення – мораль, суспільство, молодь і війна на Донбасі", – зазначила Євгенія Яворська.
Придбати книгу можна буде за передзамовленням та взяти почитати у бібліотеках Дніпра, або придбати через Інтернет. У вересні авторка планує презентацію книги у Дніпрі та на Львівському форумі видавців.