Збірку кам’янської письменниці видано шрифтом Брайля

27 Серпня, 2021 |

Шрифт Брайля – це рельєфно-крапковий тактильний шрифт, який використовують незрячі та слабозорі для написання та читання. Користуватися ним можуть незрячі від народження та ті, що втратили зір в дитячому, дорослому та старшому віці, а також сліпо-глухі.

У Дніпрі письменники створюють такі книги спеціально для дітей, аби у малюків з вадами зору була можливість прочитати літературу сучасних українських авторів, повідомляє «Наше місто». Одна з таких книг – збірка кам’янської письменниці Євгенії Яворської «Лелечий дім».

«Власне, це не одна книга, а цілий соціальний проєкт – серія книг «Книголюкс». Ідея в тому, щоб випустити книжки і звичайним друком, і шрифтом Брайля для того, аби допомогти інтегруванню людей із вадами зору. В першу чергу мова про дітей – дві книжки з трьох саме дитячі! Аби дозволити дітям із вадами зору разом із зрячими дітьми читати одну книжку і власне обговорювати прочитане. Однією з ініціаторів проєкту була письменниця Марія Дружко із Кам’янського, також членкиня Національної спілки письменників України – її книга «Квасько і Катруся». Це також інклюзивне видання дитячої казки для незрячих дітей молодшого шкільного віку. Моя ж книжка «Лелечий дім» буде цікава і дорослим, і дітям. Зрячі батьки, наприклад, зможуть обговорити зі своєю дитиною, яка, в свою чергу, прочитає її шрифтом Брайля. Малюнки у всіх книжках яскраві та цікаві. Саме у «Лелечому домі» ілюстрацій немає, є обкладинка, де ілюстрацію дубльовано шрифтом Брайля. Загалом, це збірка коротких оповідань про сьогодення – мораль, суспільство, молодь і війна на Донбасі», – зазначила Євгенія Яворська.

Придбати книгу можна буде за передзамовленням та взяти почитати у бібліотеках Дніпра, або придбати через Інтернет. У вересні авторка планує презентацію книги у Дніпрі та на Львівському форумі видавців.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

На території міста протягом цієї ночі надзвичайних подій не сталося

У ранковому зверненні, 19 липня, Камʼянський міський голова повідомив про ситуацію в місті. «Доброго ранку,...

Які квіти дарувати в липні: ТОП-3 сезонні квітки

Літо – це сезон найяскравіших та найгарніших квітів. Серед всіх екзотичних сортів у квіткових магазинах...

У Кам’янському в День Української Державності провели церемонію покладання квітів до пам‘ятника Тарасу Шевченку

Сьогодні, 15 липня, ми відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня...

Чому так довго? Відповіді на наболілі питання від ДТЕК

Віднедавна мережею шириться мем про те, що українці нині планують своє життя за графіками ДТЕК. Жарти...

Уночі в Кам’янському надзвичайних подій не сталося

Про ситуацію в місті станом на ранок 17 липня інформував Кам’янський міський голова Андрій Білоусов....