• UA
 • RU
 • Зв’язок із супутником, мобільність та легкість використання: екологи Кам’янського озброїлися новими радіометрами

  20 Жовтня, 2023

  У тісній співпраці з державним та обласним гідромецентром, а також завдяки підтримці міського голови Андрія Білоусова вдалося встановити сучасні радіометри. Для їх розміщення обрали три локації, а саме будівлю Карнаухівської селищної ради, корпус Дніпровського державного технічного університету по гімназичному проспекту на правому і будівлю кіноконцертного залу «Мир» на лівому березі Кам’янського. У чому важливість такого приладу, дізнавайтеся у матеріалі.

  Обладнання, яке завдяки супутниковому зв’язку передаватиме важливі дані – це німецький датчик для здійснення радіометричного контролю на місцевості «Spider». Прилад працює у режимі онлайн, інформація оновлюється раз на годину, а дані одразу надходять у гідромецентр Києва.

  «Ці датчики будуть попереджати мешканців міста, а також всі необхідні екстрені служби, які будуть виконувати відповідні заходи, сподіваємося, що до надзвичайних ситуацій звісно ж не дійде, але все ж таки такі датчики вкрай необхідні», – наголосив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів КМР Володимир Кремінь.

  «Spider» стійкий до вітру, води та холоду. Для вимірювання іонізуючого випромінювання потрібна відкрита місцевість, при цьому, датчик може стояти на землі або висіти на півтора метри від поверхні.

  «Для того, щоб датчик передавав правильні дані та був гарний зв’язок із супутником, йому потрібна відкрита місцевість. Тому ми встановлюємо його або на метеомайданчиках або на даху певної локації. «Spider» дуже легкий у користуванні, він працює на акумуляторі, який також заряджається, а одного заряду акумулятора вистачає на 2,5-3 місяці. У подальшому приїздять наші спеціалісти та проводять техобслуговування», розповів інженер ТОВ «Українські радіаційні прилади» Артур Падагуц.

   Перший прилад встановили на піддашші однієї з будівель Технічного університету. Завідувач кафедри ділиться, це тільки поліпшить підготовку майбутніх екологів, більше того екологічна безпека довкілля як ніколи актуальна для Кам’янського з його промисловими потужностями та урановими хвостосховищами.

  «Ми готуємо різнопланових фахівців, які б розуміли ті події, які відбуваються глобально і локально в межах окремих екосистем через дисципліни ГІС-технології, дисципліни, які пов’язані з інструментальним контролем навколишнього середовища. Встановлення датчика на території університету надасть можливість більш ґрунтовно підготуватися до майбутньої акредитації та підготувати здібних фахівців конкретного профілю, – зазначив доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Дніпровського державного технічного університету Юрій Грицан.

  Екологи кажуть, у майбутньому планується співпраця із університетом у напрямку збільшення кількості вимірювальних приладів, зокрема для проведення кліматичного контролю у Кам’янському.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У трамвайному депо Кам’янського триває ремонт вагонів

  На цей момент у трамвайному депо міста проходять поточний середній ремонт два трамвайні вагони. Про...

  15 Травня – Міжнародний день сім’ї: свято любові, підтримки та розуміння

  Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. Це свято було запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН у...

  Кам’янське попрощається з полеглим захисником Вячеславом Компанійцем

  Сьогодні, 16 травня, перебуваючи на лікуванні наслідків важкого поранення, отриманого в січні минулого року, помер...

  Кам’янське дощить! Прогулянка похмурим центром міста (фоторепортаж)

  Центр Кам’янського як маленький мегаполіс – навіть під час дощу хтось біжить по своїх справах...

  Кам’янчанин на псевдо «Карась»: «Розумів, що повномасштабка – це не жарти, не буде схожою на АТО»

  Кам’янчанин Станіслав на псевдо «Карась» на фронт пішов добровольцем з перших днів повномасштабного вторгнення. Зараз...