Зв’язок із супутником, мобільність та легкість використання: екологи Кам’янського озброїлися новими радіометрами

20 Жовтня, 2023 |

У тісній співпраці з державним та обласним гідромецентром, а також завдяки підтримці міського голови Андрія Білоусова вдалося встановити сучасні радіометри. Для їх розміщення обрали три локації, а саме будівлю Карнаухівської селищної ради, корпус Дніпровського державного технічного університету по гімназичному проспекту на правому і будівлю кіноконцертного залу «Мир» на лівому березі Кам’янського. У чому важливість такого приладу, дізнавайтеся у матеріалі.

Обладнання, яке завдяки супутниковому зв’язку передаватиме важливі дані – це німецький датчик для здійснення радіометричного контролю на місцевості «Spider». Прилад працює у режимі онлайн, інформація оновлюється раз на годину, а дані одразу надходять у гідромецентр Києва.

«Ці датчики будуть попереджати мешканців міста, а також всі необхідні екстрені служби, які будуть виконувати відповідні заходи, сподіваємося, що до надзвичайних ситуацій звісно ж не дійде, але все ж таки такі датчики вкрай необхідні», – наголосив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів КМР Володимир Кремінь.

«Spider» стійкий до вітру, води та холоду. Для вимірювання іонізуючого випромінювання потрібна відкрита місцевість, при цьому, датчик може стояти на землі або висіти на півтора метри від поверхні.

«Для того, щоб датчик передавав правильні дані та був гарний зв’язок із супутником, йому потрібна відкрита місцевість. Тому ми встановлюємо його або на метеомайданчиках або на даху певної локації. «Spider» дуже легкий у користуванні, він працює на акумуляторі, який також заряджається, а одного заряду акумулятора вистачає на 2,5-3 місяці. У подальшому приїздять наші спеціалісти та проводять техобслуговування», розповів інженер ТОВ «Українські радіаційні прилади» Артур Падагуц.

 Перший прилад встановили на піддашші однієї з будівель Технічного університету. Завідувач кафедри ділиться, це тільки поліпшить підготовку майбутніх екологів, більше того екологічна безпека довкілля як ніколи актуальна для Кам’янського з його промисловими потужностями та урановими хвостосховищами.

«Ми готуємо різнопланових фахівців, які б розуміли ті події, які відбуваються глобально і локально в межах окремих екосистем через дисципліни ГІС-технології, дисципліни, які пов’язані з інструментальним контролем навколишнього середовища. Встановлення датчика на території університету надасть можливість більш ґрунтовно підготуватися до майбутньої акредитації та підготувати здібних фахівців конкретного профілю, – зазначив доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Дніпровського державного технічного університету Юрій Грицан.

Екологи кажуть, у майбутньому планується співпраця із університетом у напрямку збільшення кількості вимірювальних приладів, зокрема для проведення кліматичного контролю у Кам’янському.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Увага розшук: у Кам’янському зникла 15-річна дівчина (Оновлено)

Поліцейські Кам’янського розшукують 15-річну Дар’ю Плужник. 19 липня дівчина пішла з місця мешкання по вул....

Такі дві різні функції: у Валенсії використовують кладовища для виробництва енергії

В іспанському місті Валенсія запустили міську програму “Requiem in Power” (RIP), за якою міські кладовища...

У Кам’янському 80 будинків залишилися без води

Про ситуацію повідомляє “Аульський водовід”. Для проведення аварійно-відновлювальних робіт за адресою вул. Покровська 22, обмежено...

Українці здобули перемогу в першому в історії кібер-чемпіонаті

Українська кібер-команда NaVi здобула перший Кубок світу з кіберспорту: Counter-Strike 2 у Саудівській Аравії. Хоча...

Не викидайте скисле молоко: ТОП-3 ідеї для його використання

З відключеннями світла багато страждають продукти у холодильнику, особливо молоко. Ситуація неприємна, а пастеризоване та...