У старших класах шкіл можуть з’явитися кар’єрні радники
Про концепцію старшої профільної школи та її особливості розповів в інтерв’ю “Українській правді” заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків. Ця концепція передбачає наявність профілів: у гуманітарній, природничій та технологічній сферах.
У 9 класі учні мають обрати профіль, що відповідає освітній програмі, яку вони мають намір здобувати. Тому консультанти з питань кар’єри будуть працювати з учнями 8 і 9 класів над тим, щоб учні могли обрати профіль у 10 класі.
Їхнє завдання – допомогти учням обрати, по-перше, напрямки, які їх цікавлять, а по-друге, напрямки, необхідні для майбутніх інженерів та програмістів, особливо фахівців з розробки нових технологій. Бо, на жаль, не так багато учнів бажають навчатися за таким профілем. Наразі у старшій школі є відповідні профілі навчання, але дані показують, що понад 70% з них – гуманітарні.
Завдання реформи середньої спеціальної освіти полягає в тому, щоб учні обирали не лише гуманітарний профіль. У школах є хороші STEM-лабораторії та низка інструментів, зокрема заохочення учнів обирати ці профілі через кар’єрних радників.
“Це концепція, над якою ми працюємо, і як тільки вона буде розроблена, ми представимо її і пояснимо, як вона буде працювати. Це та сама профорієнтація, яка зараз існує в середніх школах. Але ми хочемо її модифікувати і зробити цікавішою та ефективнішою”, – зазначає Сташків.
Кар’єрні радники зможуть з’явитися вже у 2027 році.