• UA
  • RU
  • 18 лютого 2014 року розпочався найбільш драматичний етап Революції гідності

    18 лютого 2014 року у Києві на Майдані Незалежності розпочався останній і найбільш драматичний етап Революції гідності, під час якого у період з 18-го по 21-те лютого загинуло більше сотні протестувальників і кілька тисяч було травмовано.

    Вранці 18 лютого протестувальники розпочали ходу до Верховної Ради, де в цей день депутати мали розглянути зміни до Конституції України щодо обмеження повноважень Президента. Але як виявилось за вказівкою тодішнього голови Верховної ради В. Рибака канцелярія ВРУ відмовлялася реєструвати цей документ. Цей факт викликав обурення протестувальників і призвело до зіткнень з силовиками, які перейшли у наступ і захопили всі барикади на вулиці М. Грушевського й Інститутській, відтіснили протестувальників до Майдану Незалежності. Але тут силовики наштовхнулися на організований і відчайдушний супротив протестувальників.

    В ніч з 18 на 19 лютого протистояння на Майдані досягло свого апогею. Близько півночі загорівся Будинок профспілок. Офіційно було заявлено, що унаслідок пожежі в Будинку профспілок загинуло двоє людей, хоча очевидці стверджують, що загиблих було значно більше.

    Охоплений полум’ям Будинок профспілок, 19 лютого /Фото Вікіпедія

    Крім вогнепальної зброї та світло-шумових гранат силовики використовували проти мітингувальників водомети та два 2 бронетранспортери, один з яких протестувальники підпалили за допомогою пляшок з займистою сумішшю.

    Під час нічних зіткнень силовиками з вогнепальної зброї було вбито понад 20 осіб. Також цієї ночі було скоєно ряд вбивств невідомими особами. Ці злочини так і залишилися нерозкритими. На вулиці Велика Житомирська тітушки розстріляли двох протестувальників. На Борщагівці невідомими був розстріляний патруль ДАІ, внаслідок чого загинули два міліціонери та ще один патрульний поранений. На перехресті вулиць Велика Житомирська та Володимирська тітушками був смертельно поранений журналіст газети "Вести" В’ячеслав Веремій.

    Штурм силовиків припинився тільки під ранок, коли у них закінчились гранати й набої. Близько 6 ранку 19 лютого ініціативу перехопили протестувальники, які кинулись у наступ на солдатів ВВ, які перекривали увесь Майдан, і відкинули їх, повністю відновивши контроль над Майданом Незалежності.

    Сутички з силовиками продовжувались протягом всього дня 19 лютого. Вранці 20 лютого мітингувальники перейшли у контрнаступ і змогли зайняти Український Дім, Жовтневий палац та відтіснити силовиків до урядового кварталу. Силовики для стримання протестувальників застосували вогнепальну зброю. До 14-ї години число загиблих досягло 35 осіб, а о 17-й годині повідомлялося вже про 60 загиблих протестувальників.

    Ukrainian Red Cross Society volunteers administering emergence to the wounded protester. Euromaidan Protests. Events of Jan 19, 2014. Фото: Вікіпедія

    Загалом під час Революції гідності за офіційними даними загинули 106 протестувальників і 16 силовиків. Понад дві тисячі людей отримали поранення. Пізніше результати балістичних експертиз підтвердили, що до вбивств майданівців причетний міліцейський підрозділ "Беркут".

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити