Хто такі квадробери і чи може це захоплення бути небезпечним

25 Вересня, 2024 |

Від початку року в соцмережах киплять обговорення квадробіки. Це нова субкультура, популярна серед дітей і підлітків. Їхня головна фішка – наслідування звичок тварин, носіння масок і костюмів. Здавалося б, а що незвичайного? Усі ми в дитинстві уявляли себе конячками, кішечками і цуценятами. Але часом квадробери виходять за рамки гри. Наприклад, можуть накинутися на перехожих людей або на справжніх тварин. То де ж знаходиться та сама межа, коли квадробіка перетворюється з невинної дитячої забави на девіантну поведінку?

Хто такі квадробери?

Квадробери набули величезної популярності в Україні. Таке захоплення до душі дітям і підліткам. Унікальна риса цієї субкультури – переодягання в костюми і наслідування тварин. Назва "квадробери" походить від слова "quattuor" (чотири) і "аеробіка". Основний елемент образу квадроберів – маски. Причому найчастіше вони виконані максимально реалістично. Маски імітують голови кішок, лисиць, левів та інших тварин. На них зображені очі, ніс, вуха, а іноді навіть приклеєна шерсть.

Хто такі квадробери і чи може це захоплення бути небезпечним / Фото: з мережі

Крім масок, квадробери надягають окремі елементи костюма. Наприклад, хвіст або лапи. Зовнішній вигляд підлітків, які захоплюються квадробікою, нагадує забарвлення тварин. Часто використовуються сірі, білі, руді та коричневі відтінки.

Захоплення квадробікою здається нешкідливим. Хто ж ніколи не переодягався в костюм звіряток? Однак це захоплення викликає питання у багатьох людей. Деякі навіть просять заборонити в Україні квадробіку. Річ у тім, що в соцмережах можна знайти відео, де підлітки в масках тварин бігали навкарачки, їли з мисок корм і навіть кидалися на перехожих.

Вплив субкультури на дітей і підлітків

Квадробіка на дітей і підлітків може впливати по-різному. У цього явища є як позитивні, так і негативні сторони.

На когось квадробіка може впливати добре. Тоді діти та підлітки набувають стимулювання творчістю та уявою, появу друзів, які готові прийти на допомогу, розвиток емпатії та розуміння, що всі люди мають можливість на самовираження тощо.

Є й випадки, коли поведінка дітей та підлітків починає виходити за рамки. Наприклад, вони починають дряпатися, кусатися і навіть їсти корм. Чому виникає така поведінка?

Відбувається стирання меж між реальним та уявним життям. Тобто дитина не розуміє, що її поведінка може в ту чи іншу секунду часу не відповідати нормам.

Ця субкультура піддається глузуванням і нерозумінню з боку однолітків і навіть дорослих. У форматі протесту підлітки і діти можуть поводитися некоректно.

Ідентифікація себе з твариною переходить у реальне життя. Дитина не може жити без маски звіра, адже тільки з нею вона почувається сильною і впевненою.

Причини даної соціальної поведінки

Дуже важливо батькам завжди тримати руку на пульсі, незалежно від того, скільки років дитині. Все-таки тренди можуть завдати шкоди в будь-якому віці. Якщо дитина розуміє, навіщо вона займається квадробікою, що дає таке захоплення, то можна спокійно дозволити розвиватися в цьому напрямку.

Але коли ж варто бити на сполох? Якщо на запитання "чому ти хочеш займатися квадробікою?" чіткої відповіді не отримано і ви розумієте, що поведінка починає погіршуватися.

Хто такі квадробери і чи може це захоплення бути небезпечним / Фото: svd.se

Спочатку важливо зрозуміти, які проблеми є у дитини або підлітка. Вирішувати їх потрібно через спокійне спілкування в колі сім’ї або за допомогою дитячого психолога. Які ж проблеми можуть спонукати дитину до девіантної поведінки:

  • проблеми в сім’ї;
  • втрата близької людини;
  • взаємини з однолітками, наприклад булінг;
  • проблеми в школі з педагогами;
  • аб’юзивні стосунки;
  • успішність у школі або в секціях;
  • бажання відповідати чиїмось очікуванням;
  • інтернет, де через соцмережі можуть пропагувати, що девіантна поведінка – це нормально.

Важливо спостерігати і розмовляти зі своєю дитиною. Якщо в процесі вивчення себе підліток вийде за рамки, батьки обов’язково мають прийти до нього на допомогу.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити