• UA
  • RU
  • Історичне підвищення податків: що зміниться

    Верховна Рада вже ухвалила законопроект про підвищення податків, який називають історичним. Обговорення законопроекту у другому читанні розпочалося в середу 10 жовтня в майже порожній залі за участі близько 30 народних депутатів. За столом уряду під час обговорення законопроекту не було жодної людини.

    До законопроекту було подано понад 1300 поправок. Більшість з них не були враховані, як, наприклад, більш жорсткий податок на азартні ігри, податок на розкіш та додаткові кошти, які мають бути зарезервовані у спеціальному фонді.

    Зрештою, депутати погодилися не підвищувати військовий податок для самих військових, що потребувало додаткового фінансування.

    Це стало предметом найпалкіших дебатів між кількома представниками опозиційних фракцій та Данилом Гетманцевим, головою фінансового комітету пропрезидентської групи "Слуги народу".

    Однак це не єдина податкова реформа, яка торкнеться більшості українців.

    Основні зміни

    Основні зміни стосуються збільшення військового збору для тих, хто вже його сплачує, та запровадження військового збору для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування.

    Ці зміни будуть впроваджені ретроспективно з 1 жовтня і діятимуть до кінця року, в якому завершиться воєнний стан.

    Зокрема, закон передбачає:

    • підвищення військового збору з 1,5% до 5% від доходів фізичної особи. Воно не стосуватиметься військових;
    • запровадження військового збору для платників єдиного податку ІІІ групи у розмірі 1% від доходу;
    • запровадження військового збору для ФОП І, ІІ та ІV груп у розмірі 10% від мінімальної зарплатні (нині 8000 грн на місяць).

    Крім того, Закон звільняє від оподаткування доходи, отримані в рамках програми "Зроблено в Україні", та розширює звільнення від оподаткування благодійної допомоги з бюджетів інших країн.

    Важливо, що Закон передбачає перехід від квартальної до щомісячної звітності про виплати, здійснені підприємствами та компаніями на користь фізичних осіб. Це сприймається як ознака того, що уряд готується запровадити економічне резервування на основі рівня заробітної плати.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити