Після прийняття закону про медичний канабіс, в Україні відроджується коноплярство
З 21 грудня 2023 року почав діяти закон про державне регулювання обігу рослин роду коноплі, завдяки ньому вже почала відроджуватися галузь, яка була провідною ще за сотню років тому. Обсяги посівів зростають і вже у наступному році коноплею будуть засіяні до 8 тисяч гектарів полів.
Коноплярство може позитивно вплинути на розвиток багатох галузей – харчової, легкої та целюлозно-паперової.
“Вирощування конопель в промислових цілях стало можливе після прийняття закону про медичний канабіс. Промислові коноплі – це також безліч продуктів з доданою вартістю – харчова, легка. целюлозо-паперова та інші галузі промисловості”, – зазначає Ігор Віштак, директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики.
Також головний аграрій зауважив, що Уряд докладає зусилля для відродження галузі коноплярства. Ігор Віштак розповідає, що з прийняттям Закону промислові коноплі стали цікавими для українських агровиробників. Зміни в законодавстві дають можливість сільськогосподарським підприємствам відкрити для себе знову нішеву галузь агровиробництва – промислове коноплярство, оскільки коноплі для промислових цілей стають практично звичайною сільськогосподарською культурою, для вирощування якої уже не потрібно буде мати ліцензії чи квоти.
Слід зазначити, що дана культура є дуже корисною для нашої землі, культивування коноплі сприяє аерації ґрунтів і очищенню їх від важких металів, таких як цинк, мідь та свинець.
“В Україні найкращі сорти промислових конопель з усього світу. Завдяки науковій базі Україна також має всі шанси бути передовою країною і у селекційній роботі. Інститут луб’яних культур НААН України та Інститут сільського господарства північного-сходу НААН України – це дві передові наукові установи, що володіють сортами конопель. Крім того, іще 11 приватних агропідприємств займаються вирощуванням насіннєвого матеріалу конопель”, – додає Ігор Віштак.