• UA
  • RU
  • Що таке "єврейські кучки" і як вони впливають на погоду перед Великоднем

    Відома синоптикиня Наталка Діденко провела дослідження, щоб розібратися із загадковим терміном "єврейські кучки", який в Україні часто пов’язують із холодною та вологою погодою перед Великоднем.

    іденко виявила кілька версій походження "кучок". Одна з них пов’язана з єврейською традицією перед Пасхою (Песахом) прибирати з осель заквашений (не пісний) хліб, який збирали у невеликі “кучки”.

    “Ще кажуть, що це слово християни, які дуже довго жили поруч із євреями, помилково переінакшували із слова Сукот.

    Сукот — біблійне свято, яке припадає на кінець вересня-початок жовтня. Ще кажуть — КУщі. Ці подробиці легко можна знайти в мережі.”, — поділилася другою версією Наталка Діденко.

    Дуже часто о цій порі року йдуть дощі, буває холодно, і в сусідів, які жили поруч із євреями і бачили, як вони святкували Сукот, відклалося: на Сукот, на КУщі, на Кучки — дощі, холод, негода. Так і узагальнили уявлення про дощ та прохолоду на єврейське свято.

    Синоптикиня також звернула увагу на природні цикли весни, що не є плавними. За її словами, температура змінюється ривками — холодно-тепло-холодно, що пояснює похолодання перед Вербною неділею та Великоднем.

    "Вивчайте традиції, свої і не свої, бережіть, захищайте себе і ці традиції від ворожих зазіхань, від російської жадібності, брехні та агресії, як запоруку хорошого квітучого майбутнього.

    І уважно стежте за професійними прогнозами погоди.", — додала Наталя Діденко.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити