• UA
  • RU
  • Творіння Малевича і Рєпіна визнані українською культурною спадщиною

    Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій внесла унікальні музейні експонати до Держреєстру національного культурного надбання, про це повідомляють на сайті Мінкульту.

    Картина Казимира Малевича "Суперматизм-65"

    Цей твір є прикладом художнього стилю супрематизму, який Малевич започаткував у 1915 році. Художнє бачення світу та формування супрематичної творчості митця сформувало українське село, де пройшли його дитинство і юність. Наразі супрематична акварель Казимира Малевича 1915 року "Супрематизм 65" перебуває в зібранні Пархомівського історико-художнього музею в селі Пархомівка Харківської області на Україні.

    Картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові"

    Захопившись історією Запорозької Січі митець писав: "ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці". Майже 20 років він працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям, здійснював експедиції містами поселення вихідців із Січі, наполегливо відшукував нащадків творців української слави. Етюди до картини художник писав у кубанській станиці Пашківській, Катеринославі (нинішній Дніпро) та у маєтку Качанівка Чернігівської губернії. Та, на жаль, зараз картина зберігається у Державному російському музеї, що у Санкт-Петербурзі.

    The Zaparozhye Cossacks Writing a Mocking Letter to the Turkish Sultan
    *oil on canvas
    *358 × 203 cm
    *signed b.c.: И.Репин 1880-91

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити