• UA
  • RU
  • Українські полярники показали нове поповнення пернатих малюків

    Знайомтесь, це молоде покоління домініканських мартинів. На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція “Академік Вернадський”, зараз виховують четверо пташенят. Крім того, очікується поповнення у двох пар мартинів, чиї гнізда знаходяться неподалік станції, повідомив біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Сергій Єрмоленко.

    Зазвичай мартини відкладають від двох до трьох яєць. Їхні гнізда являють собою неглибокі заглибини на землі, вистелені рослинністю та пір’ям. Особливістю їхнього вигляду є темні цятки на яйцях і маленьких пташенятах. У малечі такі плямки зазвичай розташовані на голові. Цікаво й те, що батьки годують пташенят почергово. Переважно їхня здобич походить з океану: це часто молюски та морські їжаки.

    Варто зазначити, що мартини виконують важливу роль у розвитку екосистеми Антарктиди, цих птахів називають ключовими садівниками континенту завдяки їхньому важливому внеску у поширення місцевих рослин. Для будівництва гнізд птахи збирають окремі види рослин і переносять їх на значні відстані, таким чином сприяючи їхньому поширенню.

    Фото: Іванна Котурбаш

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити