За останні 20 років в Українських Карпатах вирубали 161 тисячу гектарів лісу

Ця цифра відповідає майже 10% від загальної площі лісів України. Це еквівалентно площі Київської, Харківської, Одеської, Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Про це повідомляє NGL.Media.

За даними видання, 80% цих втрат припадає на Державне управління лісового господарства. Решта втрат припадає на ліси комунальної власності, заповідні території та ліси під безпосереднім контролем міністерств.

За словами Богдана Проця, директора ГО "Дунайсько-Карпатська програма", згідно з європейськими дослідженнями, 50-70% лісозаготівель в Україні є незаконними. Натомість, за даними Державної лісової служби, ця частка не перевищує 0,3-0,6% від загального обсягу заготівлі деревини. Така різниця в оцінках пов’язана з тим, що найбільший обсяг нелегальних рубок припадає на легальні рубки, тобто відповідні документи є, але їх наявність викликає сумніви.

Один з останніх прикладів незаконних рубок, наведених журналістами, був у вересні, коли Закарпатська державна екологічна інспекція отримала повідомлення про масштабну вирубку лісу біля дороги на Буковель. Інспекція виявила, що щонайменше 1 500 дерев було зрубано без жодних документів. За оцінками інспекторів, браконьєри завдали школі збитків на 32 мільйони гривень. Частину колод тягнули кіньми і перевозили вздовж потоку, руйнуючи русло річки та навколишні екосистеми.

Нова редакція закону "Про заборону суцільних рубок в ялицево-букових лісах Карпатського регіону", прийнята у 2019 році, мала покращити ситуацію з вирубкою лісів у Карпатському регіоні. Тоді було запроваджено мораторій на вирубку лісів, за винятком санітарних рубок хворих та пошкоджених дерев. Також було дозволено поетапну вирубку стиглих дерев.

"Ця заборона призвела до того, що лісники почали вигадувати, що ліс хворий і треба провести санітарні рубки. Простіше кажучи, знаходять шпарини в законі, щоб рубати там, де держава заборонила", – говорить Петро Тєстов, еколог і представник "Української природоохоронної групи".

Однією з найпоширеніших схем стали рубки переформування – це спосіб рубки, коли з відведених під заготівлю ділянок періодично вилучають не всю, а лише невелику частку деревини.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити