3 кінострічки початку двохтисячних, які зараз могли б зірвати касу
Ми часто чуємо про багато кінофільмів, які випередили свій час. Деякі з них назавжди вписані до історії світового кіно, про інші згадують лише у слушний час, коли, наприклад, з’являється схожий фільм, який влучає у певну тему. Тож сьогодні згадаємо фільми, які у певному сенсі випередили свій час. Якби ці стрічки вийшли у 2018-2021 роках, вони змогли б привернути до себе ще більше уваги глядачів.
Термінатор-3: Повстання машин (2003)
Франшиза про Термінатора, на думку багатьох, зовсім не франшиза. Це дилогія, від якої за 20 років почали відростати рудименти. Розрив між другою та третьою частинами становить 22 роки.
У третій фільм додали (непотрібний, на думку багатьох фанатів) гумор, знизили кількість жорстоких сцен і загалом зробили його типовим попкорновим блокбастером. Тут немає тієї серйозності та похмурості, властивих двом першим фільмам.
Натомість є термінатор-жінка. Про подібного персонажа ще згадають у серіалі “Термінатор: хроніки Сари Коннор”. А ось апогеєм наявності "сильних" жінок у фільмі стане "Термінатор: Темні долі", де частина оригінальних героїв відсунеться на другий план, а частина просто буде забута.
І якщо фільм зумів заробити гроші в прокаті, то оцінки глядачів у нього були посередні. Із цього можна зробити висновок: якби фільм вийшов року, наприклад, 2018-го, ситуація була б іншою. Тому що саме цього року розпочалися перезапуски та продовження культових картин 80-х та 90-х років з жінками на головних ролях. Хоча про що це ми?.. Шостий фільм якраз слідує всім цим тенденціям!
Басейн (2001)
Німецький слешер 2001 року. Стрічка знята в найкращих традиціях жанру, з усіма стереотипами, які на початку нульових ще не встигли набриднути. Є група студентів і є маніяк у масці, який методично їх винищує.
Нічим особливим фільм не запам’ятовується, окрім самого маніяка. Чоловік із мачете носить гумову маску-череп і дуже нагадує якогось коміксового лиходія.
Свого часу – 2001 року – цей жахастик загубився на тлі "Крика", який тоді набирав популярність. Навіть лиходія порівнювали із Примарним Обличчям із останнього. Були й ті, хто вважав, що творці персонажа переплутали фільми, тому його тут не повинно бути. Якби ж “Басейн” вийшов у 2020-му році, коли майже весь медіапростір заполонили герої та лиходії у трико, він міг би зібрати непогану фан-базу.
Але це за умови, що історію маніяка трішки скоригували б для сучасних тенденцій та злободенності. Наприклад, зробили б його відданим фанатом коміксів або жорстоких відеоігор. Це знайшло б відгук у світової спільноти – особливо у різного роду організацій, які вважають, що в дитячій жорстокості винні виключно відеоігри. В іншому випадку фільм міг би стати в один ряд з такими картинами, як "Пипець", "Супер" або серіалом "Хлопаки", але при цьому показати ситуацію з іншого боку.
Спостерігач (2000)
Ще одна відносно відома колись, а наразі забута кінострічка, яка була знищена критиками та глядачами. Навіть виконавець ролі головного лиходія – Кіану Рівз – відхрещується від цього фільму, заявляючи, що знявся у ньому не з власної волі. Однак при більш детальному розгляді стає зрозуміло, що цей фільм дуже схожий на "Невидимку" 2019 року.
Є жінка – така ось хороша і прекрасна, і є неврівноважений вбивця-психопат, який ну дуже хоче до неї дістатися і зробити з нею ну дуже страшні речі. І, звичайно ж, є коп із важкою долею, якому ця жінка небайдужа. Тільки якщо для поліцейського це питання життя та смерті, то для лиходія – лише гра, при тому, що він упевнений, що між ним та полісменом є якийсь зв’язок (думайте самі, який).
Якби фільм вийшов, наприклад, замість "Невидимки" (2019-го року), і був би заправлений сучасною повісткою з улюбленими народом поняттями "аб’юзу", "сталкінгу" чи "харассмента", то його могли б навіть винести на отримання якоїсь кінопремії. Втім, що "Спостерігач" 2000-го, що "Невидимка" 2019-го залишилися на узбіччі історії і навряд чи ці фільми аудиторія згадуватиме роки потому.