5 фільмів про битви титанів
Є події, на які чекають роками або навіть десятиліттями. Боксерські поєдинки, футбольні матчі, дебати певних кандидатів на певну посаду – прикладів може бути багато. Світ кіно тісно пов’язаний з усім, що відбувається у світі, тому тут теж часто трапляються подібні "битви титанів". Сьогодні хотілося б згадати про найбільш цікаві та великі кінострічки, де стикаються культові хто завгодно.
Аутсайдери/Форд проти Феррарі (2019)
Два культові автомобільні бренди по-справжньому боролися один із одним. На кону був статус. Якщо зовсім коротко, до 1966 року автомобілі марки "Форд" ні єдиного разу не вигравали найпрестижніші автоперегони – 24 години Ле-Мана. Фаворитом змагань тих років був Енцо Феррарі та його гоночні автомобілі. Щоб зрівняти шанси, керівництво компанії “Форд” наймає винахідника та конструктора Керолла Шелбі, якому доручено зібрати автомобіль, який принесе американцям перемогу. Разом із британським гонщиком Кеном Майлзом Шелбі береться за роботу.
По суті, протистояння саме автомобілів “Форд” та “Феррарі” ми побачимо лише у другій половині фільму. У першій буде протистояння творців і бюрократів на одному боці. Але фільм все одно порадує гарним сюжетом, першокласними акторами у ролях та загальною атмосферою.
Кішки проти собак (2001-2020)
На сьогодні вийшло 3 частини про протистояння найулюбленіших улюбленців людського роду. Можна нескінченно сперечатися, хто кращий – кішки чи собаки. Але заперечувати те, що нам однаково подобаються милі відео і з кошенятами, і з цуценятами – безглуздо, чи не так?
Але якби протистояння не було, то не було б цього фільму. Та й тут воно зводиться в абсолют, бо ворожнеча триває ще з давніх-давен. У кожній частині ми спостерігаємо епічні та кумедні "битви" домашніх пухнастиків. Тож під час перегляду ви зможете зайняти чийсь бік, адже іноді будь-яка з протиборчих сторін може сподобатися – ще б пак у цьому фільмі!
Бетмен проти Супермена (2016)
Протистояння культових персонажів коміксів з’явилося на екранах у 2016 році. В основу ліг комікс 1986 року. Режисер трохи змінив оригінальну історію, але намагався дотримуватися першоджерела. У результаті фільм вийшов вкрай серйозним, похмурим та пафосним. Глядачам це не дуже сподобалося, але все одно стрічка спромоглася зібрати біля себе невелику фан-базу. Сама ж битва двох титанів комікс-індустрії вийшла видовищною. А якщо врахувати, що режисер – Зак Снайдер, то у програмі передбачені алюзії та посилання на Біблію, просто неймовірний пафос навколо героїв та подій, і фрази, які стали мемами серед шанувальників.
Чужий проти Хижака (2004)
Ідея зіткнення двох найвідоміших інопланетних мисливців на людський вид зародилася ще наприкінці вісімдесятих. Потім натяк на це був даний у другій частині "Хижака", де наприкінці фільму можна побачити череп Чужого. Це вже згодом лор обох кіновсесвітів розширили та знайшли обґрунтування для подібного ходу. Загалом фільм більше був розрахований на фанатів обох франшиз, тож персонажі-люди тут виступають у ролі елементів інтер’єру. На жаль багатьох, "Чужий проти Хижака" знамався з "дитячим" рейтингом, тому жорстокості, властивої окремим стрічкам про прибульців, тут немає. Але перша частина посіла почесне місце в історії обох іншопланетян. Разом із комп’ютерними іграми з тією ж назвою фільм займає чільне місце у шанувальників франшиз про Хижака та Чужого.
У 2007-му вийшла друга частина, яку назвали "Реквієм". Вона категорично не рекомендується до перегляду.
Фредді проти Джейсона (2003)
І знову у нас два культових персонажа зі слешерів, які зійшлися в одному фільмі. Всі пам’ятають, чи принаймні чули про франшизу "Кошмар на вулиці В’язів", де маніяк із рукавичкою з пазурами ще з 1984 року планомірно винищує підлітків із тієї самої вулиці. І, напевно, всім відомий бурмило в хокейній масці з мачете з іншої франшизи – "П’ятниця 13-е". Його звуть Джейсон, і він менш розбірливий щодо вибору жертв – від його ножа гинули і підлітки, і дорослі, і навіть пенсіонери.
Як і у випадку з "Чужим проти Хижака" ідея протистояння Джейсона та Фредді зародилася від невеликої сцени в одній із частин "П’ятниці". Продюсери збагнули, що на цьому можна підзаробити і водночас дати фанатам те, чого вони так хочуть. Тож у результаті в 2003 році два титани слешерів зійшлися у двобії. Рейтинг фільму був уже доросліший, тож любителі крові в кадрі отримали свою порцію жорстоких сцен. Навіть основа для протистояння вийшла не притягнутою за вуха, а цілком собі логічною та доречною. Сам же поєдинок двох лиходіїв відзначився винахідливими та кривавими сценами, за які так люблять оригінальні фільми.
Були думки про франшизу, де багатостраждальних кіноманіяків хотіли зіштовхнути з іншими – не менш жорстокими персонажами. Спочатку хотіли взяти Шкіряне Обличчя з "Техаської різанини бензопилою", потім Пінхеда з "Повсталого з пекла" (так, ми ще говорили про нього тут), а там і до купи запросити Еша Вільямса зі "Зловісних мерців". Але в результаті ці напрацювання так і залишилися на етапі напрацювань.
Годзілла проти Конга (2021)
Знову два культові монстри, але вже у більш прямому сенсі. Велетенська мавпа і ще більш велетенська ящірка вирішили помірятися силою та з’ясувати, хто ж із них господар Землі. А люди страждають. Міста страждають. Битви між титанами відбуваються то в океані, то на узбережжі, то взагалі у центрі мегаполісу. І ще якимось чином добрі люди намагаються перешкодити їм, або спробувати їх примирити. А злі люди, у свою чергу, використовують цей хаос для здійснення своїх планів. У будь-якому випадку, людство приречене – як мінімум на виправлення всіх пошкоджень, заподіяних сотням будівель та кілометрам комунікацій у містах.
Ідея щодо того, хто сильніший – примат чи рептилія – екранізується вдруге. Перша спроба була в уже далекому 1962 році. Можете уявити, на якому рівні були спецефекти майже півстоліття тому та які вони зараз. Але фанати залишилися задоволеними та вимагають продовження бенкету з руйнуваннями та переможним ревінням титанів.
Взагалі, існує багато фільмів про протистояння когось із кимось. Наприклад, є ще "Монстри проти прибульців" та "Ковбої проти прибульців". Та чим же нещасні прибульці так людству не догодили? Але ми тут толерантні до іншопланетних рас, тож вирішили виключити ці фільми зі списку – щоб нікого не образити.