Від Приморської до Азовської: незвичайні назви вулиць Кам’янського

12 Вересня, 2021

Кам’янське багате на цікаві назви своїх вулиць, бульварів і проспектів. Ми давно звикли до тих місць, в яких живемо. Але якщо іноді тверезо глянути на звичні та вже рідні, за стільки років, назви вулиць, у голові постає лише одне питання: «Як так?»

У цій добірці вулиць Кам’янського ми відібрали найбільш незвичні та подекуди іронічні назви.

Вул. Коротка (Романкове)

Іронічною є сама назва цієї вулиці. Можливо, колись це була невелика вуличка з парою будинків у два ряди. Зараз вона розтяглася на кілька кілометрів, і називати її «Короткою» здається дещо нелогічним.

Вул. Приморська (Романкове)

 

Наше місто розташоване на обох берегах Дніпра. Інколи територію водосховища називають «морем». Іронія полягає в тому, що вулиця Приморська не має виходів до водоймищ, бо розташована в глибині селища Романкового.

Вул. Морська (Романкове)

 

Подібно до Приморської, ця вулиця не має виходу до водоймищ і знаходиться в середині Романкового.

Вул. Азовська (Романкове)

 

Ще один випадок того, що вулиця називається на честь об’єкта, який знаходиться десь далеко. До Азовського моря кілька сотень кілометрів, до невеликого селища з такою ж назвою (Азов) – теж. Якщо ж це зроблено, як у метрополітенах Харкова (де є станція «Київська») і Києва (де є «Харківська»), то сподіваємося, що в Азові є вулиця Кам’янська (або Дніпродзержинська).

Спойлер: таких вулиць там немає.

Вул. Тритузна (Правий берег/Дніпробуд)

 

Іронічним щодо цієї вулиці є лише той факт, що село Тритузне розташовувалося на прямо протилежному боці міста, як видно на карті (червона позначка – місцезнаходження вулиці, зелена – колишньої території села Тритузного).

 

Чому вулицю на його честь вирішили назвати саме тут, лишається загадкою. Відповідь на неї, можливо, знають історики або краєзнавці.

 

Стрімкий проїзд (Правий берег)

Яскравий приклад того, як перейменовують вулиці, коли навіть не бачили їх. Наказ про перейменування колишнього Жовтневого проїзду надійшов із області ще у 2016-му. У ті часи, як ви пам’ятаєте, вийшов указ про декомунізацію.

 

 

Якщо почути цю назву вперше, можна подумати, що це ділянка траси, де можна розігнатися і пролетіти з вітерцем. Іронічним і певною мірою жорстоким є факт, що Стрімкий проїзд проходить через двори з житловими будинками та дитячим майданчиком. Тут швидка їзда, по-перше, заборонена. По-друге, якщо промчати по ньому «стрімко», то можна стати винуватцем ДТП або чиєїсь смерті (дитячий майданчик розташований поруч). І по-третє, тутешня дорога не налаштовує на швидкісну їзду.

 

Вул. Урожайна (Соцмісто)

 

Одна з навіддаленіших вулиць Кам’янського. Можливо, тут дуже родючі ґрунти (ми не ризикнули лізти на ділянки до місцевих жителів, щоб упевнитися у цьому). Однак немає і натяку на сади або поля, які могли б пояснити цю назву. Можливо, раніше тут щось і було – наприклад, потужності агропромислового підприємства. Сьогодні від нього, знову ж таки можливо, лишилися тільки спогади в пам’яті старшого покоління. Гарний привід пригостити це саме покоління чаєм і розпитати про історію назви цієї вулиці.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram