• UA
  • RU
  • Зимові візерунки на вікнах

    09 Січня, 2024

    Щозими мороз радує нас прекрасними візерунками, залишаючи їх на наших вікнах. Найтонший чарівний малюнок на склі здається рукотворним і чарівним.

    Від холодного, морозного повітря крапельки води, які присутні у повітрі, осідають на холодному склі, замерзають і перетворюються на крижинки, схожі на найтонші голочки, які розходяться в різні боки по склу. За холодну ніч їх утворюється багато-багато, вони як би наростають одна на одну. Тому кожен з нас милується цією красою, розглядаючи зимові малюнки та вбачаючи в них свої асоціації.

    Звідки беруться візерунки вигадливих форм?

    Причина всьому нерівності та подряпини скляних поверхонь. Саме на них перш за все осідають кристалики: поруч один біля одного, зверху в кільканадцять поверхів або з боків — як доведеться. Ось так звичайнісінький лід перетворюється на філігранні візерунки.

    Химерності їм додають і пилюка, що осіла на шибці, а також різноманітні повітряні потоки (наприклад, протяги, вітер тощо).

    Цікаво й те, що різна мінусова температура по-різному впливає на формування кристаликів.

    У народі казали:

    «Мороз малює у віконці. Узваром дихає кутя. І Мати Божа на іконці у хустку кутає дитя»

    Які бувають види морозних візерунків?

    Ці дивовижні візерунки називаються дендрити (деревовидні утворення) і трихіти (волокнисті форми).

    Якщо скло почало охолоджуватися ще за плюсової температури і високої вологості повітря, то водяна плівка, що утворилася на ньому, буде кристалізуватися у формі дендритів. Не дивно, що найкрасивіші, найбільш пухнасті та розлогі візерунки виникають внизу вікна — саме там накопичується найбільше води.

    Трихіти ж утворюються у місцях подряпин та шорсткості скла. Спочатку утворюються паралельні кристалічні смужки, а з подальшим охолодженням від основних смужок починає відходити безліч вигнутих волокон.

    Хочеться зауважити, що таке явище тимчасове і ніякої шкоди для вікон не несе.

    Кожному вибирати: милуватися візерунками на вікнах або подбати про теплоізоляцію, щоб внутрішня поверхня скла мала позитивну температуру. Чим вище вона буде, тим менше ймовірність утворення не тільки льоду, а навіть крапель на склі. Саме тому в сучасних будинках з паровим опаленням та якісними склопакетами візерунків на склі не буває.

    Якщо ж вирішили позбутись зимових візерунків, то:

    • регулярно провітрюй будинок;
    • не захаращуй підвіконня непотрібними предметами;
    • пам’ятай про якісне та регулярне опалення (тепле повітря зможе вмістити більше вологи);
    • перед заморозками оброби вікна водним розчином нашатирного спирту.

    І все ж, зимові візерунки на склі заворожують і вражають своєю красою. Дивлячись на них, хочеться дивуватися і вірити в чудеса, повертаючись у своє дитинство!

    А чи є візерунки на ваших вікнах? Якщо так, то діліться своїми відео та фото дивовижних зимових візернуків у наших соцмережах!

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити