НАТО планує розглянути питання про знищення російських безпілотників, які вторгаються в повітряний простір альянсу
18 вересня у виданні Reuters говорили про заклики Бухаресту, зокрема, міністра оборони Румунії Ангела Тілвара, щодо рішучих скоординованих заходів НАТО у відповідь на інциденти, під час яких російські ракети або безпілотники, випущені по Україні, вторгаються в повітряний простір альянсу. Держави на східному фланзі НАТО, міністри оборони яких зустрілися в середу в Бухаресті, неодноразово заявляли, що дії росії в Чорноморському регіоні та за його межами викликають глибоке занепокоєння.
Румунія має спільний кордон з Україною протяжністю 650 км, і за останній рік на її територію неодноразово потрапляли фрагменти російських безпілотників. Також, румунська територія розташована неподалік українських портів на річці Дунай, які часто стають цілями Росії.
Тільки цього місяця Румунія і Латвія стали свідками катастрофи російських безпілотників, які вторглися в їхній повітряний простір, що спонукало офіційних осіб закликати до вжиття заходів зі спільної протидії вторгненням росії в повітряний простір альянсу.
Також, минулого тижня Україна звинуватила росію у використанні стратегічних бомбардувальників для нанесення ракетного удару по цивільному зерновозу у водах Чорного моря недалеко від Румунії, що ще більше загострило напруженість між москвою і військовим альянсом.
“Держави B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж східного флангу НАТО”, – заявив Тілвар журналістам, маючи на увазі регіональне угруповання членів НАТО.
Для довідки: Бухарестська дев’ятка або В9 – організація, заснована 4 листопада 2015 року в Бухаресті, Румунія, з ініціативи президента Румунії Клауса Йоханніса та президента Польщі Анджея Дуди під час двосторонньої зустрічі між ними. Її поява була головним чином результатом агресивного ставлення з боку росії після анексії Криму в України та її подальшої інтервенції на сході України в 2014 році. Члени В9 являються Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина.
“Ось чому необхідні рішучі, скоординовані дії на рівні союзників, а також якнайшвидше впровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони та інтегрованої протиракетної оборони”.
Заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський заявив, що на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в жовтні необхідно буде розглянути питання про знищення безпілотників, які вторглися в повітряний простір союзників.
“Ми підтвердили гібридні атаки на союзників, а також участь білорусі в діях росії”, – додав Залевський.