• UA
  • RU
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

    01 Грудня, 2022 | Здоров'я |

    Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день має на меті привернути увагу людей з усього світу до ВІЛ/СНІДу як до однієї з сучасних проблем суспільства, нагадують у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

    У Кам’янському станом на 01 листопада 2022 року на диспансерному обліку перебувало 1093  ВІЛ-позитивних, серед яких  339  хворих на СНІД. На обліку перебуває 22 дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів (вони перебувають на стадії підтвердження діагнозу), у 5 дітей (до 18 років) установлено ВІЛ-інфекцію, 1 дитина з діагнозом СНІД.

    За 10 місяців 2022 року в місті зареєстровано 97 нових випадків ВІЛ-інфекції. Із них у близько 62  %  встановлено статевий шлях зараження, близько 30 % – парентеральний шлях, пов’язаний із вживанням наркотиків, вертикальний (діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів) – 7,5%.

    Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у місті надається в кабінеті "Довіра" Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 (просп. Аношкіна, 11, каб. № 27. Тел. для довідок: 050 785 42 73), де можна пройти обстеження на ВІЛ/СНІД та отримати консультативну допомогу. Кожен охочий може отримати відповіді на всі запитання.

    Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Досить лише вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію неможливо, тому головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є запобігання новим випадкам інфікування.

    Зараження можливе: через незахищений секс з інфікованою людиною, через кров (при колективному використанні голок), при народженні від ВІЛ-позитивної матері до дитини, переливанні інфікованої крові або її  компонентів, будь-яких медичних маніпуляціях, пов’язаних з контактом із кров’ю, спермою, піхвовими виділеннями.

    Зараження неможливе: при рукостисканнях, обіймах, поцілунках (якщо не відбувається поранення слизової оболонки ротової порожнини), в басейні, при користуванні загальною ванною, туалетом, спільним рушником, посудом, при розмові, чханні ,при потраплянні сліз, слини хворого на шкіру.

    Профілактичні заходи:

    зберігайте вірність партнеру та не допускайте випадкових статевих зв’язків;

    завжди використовуйте презерватив;

    не наносьте татуювань та не робіть пірсинг поза спеціалізованими закладами;

    відмовтесь від вживання наркотиків, використовуйте безпечну замісну підтримувальну терапію;

    користуйтесь лише індивідуальними засобами особистої гігієни.

    "Ми живемо у світі, у якому існує вірус імунодефіциту людини. Нам необхідно зрозуміти, що проблема ВІЛ/СНІДу і його наслідків – це реальність сьогодення, яка безпосередньо стосується кожного", – наголошують фахівці.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram