• UA
  • RU
  • 14 лютого – День поінформованості про вади серця

    14 Лютого, 2023 | Здоров'я |

    Щороку 14 лютого, крім Дня святого Валентина, відзначається День поширення інформації про вади (пороки) серця. Сердечка цього дня нагадують не тільки про романтику, а й про серйозну кардіологічну проблему, зазначають фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Захворювання серцево-судинної системи різноманітні та широко розповсюджені. Серед них значну частину займають вади серця, які можуть бути як у дорослих людей, так і в новонароджених малюків.

    Вади серця – це захворювання, спричинені порушенням структури серцевих клапанів або звуженням отворів, які ними закриваються. Вони бувають вроджені та набуті.

    Вади серця посідають перше місце серед усіх вроджених аномалій розвитку, котрі призводять до дитячої смерті. Щороку в Україні народжується близько 5 тисяч дітей із вадами серця, з них 35–40 % перебувають в критичному стані з перших днів життя та потребують корекції.

    Вроджені вади виникають внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода під впливом різних факторів: перенесені мамою під час вагітності вірусні інфекції (кір, краснуха, вітряна віспа, паротит), алкогольна і наркотична залежність матері чи батька, вживання деяких лікарських препаратів під час вагітності (особливо великий ризик є в першому триместрі), хромосомні аномалії (синдроми Дауна, Едвардса, Патау), ендокринні захворювання у батька чи матері, пізня вагітність, спадковість.

    У виникненні набутих вад серця головна роль належить ендокардиту, особливо ревматичному. Також набуті вади серця можуть бути  наслідком атеросклерозу, сифілісу, дифузних захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, ревматоїдний артрит), травм.

    Для профілактики набутих вад необхідно знизити вплив факторів, які можуть спровокувати патологію, важливо своєчасно лікувати всі гострі та хронічні захворювання.

    Хворим із вадами серця необхідно вести здоровий спосіб життя: уникати важких фізичних навантажень, раціонально харчуватись, нормалізувати вагу тіла, відмовитись від куріння і зловживання алкоголем. Це дозволить запобігти прогресуванню хвороби. Також потрібно не рідше ніж 1 раз на рік повторно звертатися до лікаря та проходити комплексну діагностику: ЕКГ, УЗД серця, лабораторні аналізи тощо. Це дозволить краще контролювати захворювання та своєчасно помітити передумови розвитку ускладнень.

    На сьогодні, коли медицина активно рухається вперед, нові й ефективні методи лікування дозволяють повністю позбутися цього захворювання. Головне – вчасно звернутися до лікарів. Своєчасне звернення пацієнта до лікаря на ранніх стадіях захворювання та вчасна діагностика є запорукою подовження життя при вадах серця.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram