• UA
 • RU
 • 20 березня – Всесвітній день здоров’я ротової порожнини

  20 Березня, 2023

  Щорічно 20 березня відзначається Всесвітній день здоров’я ротової порожнини. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

  Здоров’я ротової порожнини є невід’ємною частиною загального здоров’я людини. Такі захворювання, як карієс та пародонтит (пародонтоз), є найбільш поширеними неінфекційними хворобами в світі, але зазвичай лишаються поза увагою. Проте, якщо їх належно не лікувати, вони можуть призвести до втрати зубів.

  Втрата зубів – не єдина проблема, яка може виникнути через погану гігієну ротової порожнини. Як і в багатьох областях тіла, в роті живуть бактерії. Більшість з них нешкідливі, та без належної гігієни порожнини рота вони досягають рівнів, які призводять до захворювань. Крім того, деякі захворювання, такі, як діабет і ВІЛ/СНІД, можуть спричинити зниження стійкості організму до інфекції, роблячи захворювання порожнини рота більш серйозними.

  Проблеми зі здоров’ям, які можуть бути спричинені поганою гігієною ротової порожнини

  Захворювання серцево-судинної системи. Бактерії зубного нальоту через тканини пародонту можуть потрапляти в кров’яне русло і викликати атеросклероз (затвердіння артерій) і як наслідок провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи.

  Проблеми дихальної системиБактерії, які розмножуються в порожнині рота, можуть переміщатися в легені, викликаючи захворювання дихальних шляхів (наприклад, пневмонія – особливо у людей з хворобою ясен).

  Діабет. У людей, які страждають на діабет, захворювання ясен перебігають важче (особливо при неконтрольованому рівні цукру в крові). Захворювання ясен також можуть бути чинником розвитку діабету, навіть у здорових людей.

  Рак. Паління та погана гігієна підвищують ризик виникнення ракових захворювань рота та горла.

  Багатьом хворобам набагато легше запобігти, ніж лікувати, тому слід уважно ставитися до здоров’я зубів та ясен, а дітей необхідно змалечку привчати чистити зуби щонайменше двічі на день.  Також рекомендується регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для профілактичного огляду та своєчасного лікування.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Шляхетна справа, яка рятує життя: очільник Кам’янського долучився до акції зі здачі крові

  Сьогодні, у Всесвітній День донора, міський голова Андрій Білоусов разом з представниками ПП «Бджола» в...

  Перелік безкоштовних стоматологічних послуг для військових і ветеранів розширено 

  На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо розширення комплексної стоматологічної допомоги у разі...

  Освіжаючий літній салат з кавуном, фетою та м’ятою

  Цей салат – це легка, свіжа та смачна страва, яка ідеально підходить для спекотного літнього...

  МОЗ пропонує зменшувати вміст солі у хлібобулочних виробах

  Кожен українець щодня в середньому споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з...

  У Кам’янському молода жінка впала з третього поверху

  У ніч на 11 червня до приймального відділення Кам’янської міської лікарні швидкої медичної допомоги надійшла...