• UA
  • RU
  • 22 лютого – Всесвітній день боротьби з енцефалітом

    22 Лютого, 2023 | Здоров'я |

    Щороку 22 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з енцефалітом, започаткований для інформування суспільства про це захворювання та залучення до його профілактики. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Енцефаліт характеризується ураженням головного мозку. За причиною виникнення він буває вірусним, мікробним, алергічним, токсичним та інфекційно-алергічним. Це серйозне захворювання, перебіг і наслідки якого залежать від типу збудника та важкості інфекції. Якщо своєчасно не почати лікування, людина може навіть померти.

    Залежно від ураження сірої або білої речовини мозку енцефаліти поділяють на первинні та вторинні. Первинні найчастіше (у 50-70%) викликає вірус простого герпесу, який зазвичай постійно паразитує в структурах спинного мозку і може проявитися при ослабленому імунітеті. Вторинні виникають як ускладнення кору, паротиту, краснухи, поліомієліту, вітряної  віспи. Спровокувати енцефаліт можуть також ВІЛ, віруси грипу, сказу,  кліщового енцефаліту. Не менш небезпечними є різні алергії важкої форми, а також аутоімунні порушення.

    Чи можна запобігти захворюванню?

    Специфічна профілактика передбачає вакцинацію проти таких захворювань, як поліомієліт, кір, краснуха, паротит, вітряна віспа, грип типу А і В. За епідемічними показами проводиться вакцинація проти кліщового енцефаліту (для лісників, ветеринарів, мисливців), сказу (після укусу твариною).

    Пацієнтам з імунодефіцитами, зокрема інфікованими ВІЛ, для профілактики енцефаліту необхідно систематично приймати антиретровірусні препарати, щоб запобігти розвитку опортуністичних інфекцій.

    Неспецифічні заходи профілактики включають використання на природі, де висока ймовірність укусів кліщів і комарів, захисного одягу, москітних сіток. Слід уникати контакту з дикими звірями та бродячими собаками і котами (профілактика сказу).

    Одним із найпоширеніших носіїв енцефаліту є кліщ (близько 13% усіх кліщів заражені вірусом). Саме тому треба проводити ретельний огляд тіла після прогулянок на природі, особливо навесні.

    Якщо Ви виявили кліща на шкірі чи Вас вкусила тварина – негайно зверніться до лікаря!

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram