• UA
  • RU
  • 25 квітня – Всесвітній день боротьби проти малярії

    25 Квітня, 2023

    Щороку 25 квітня відзначається Всесвітній день боротьби проти малярії. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Малярія – група інфекційних захворювань, що передаються людині при укусах одного з видів комарів. Хвороба, як правило, супроводжується загальним нездужанням, лихоманкою, ознобом, збільшенням розмірів печінки та селезінки, порушеннями з боку нервової та інших систем організму.

    Незважаючи на широкомасштабні профілактичні заходи, епідемічна ситуація у світі залишається напруженою. Щороку на малярію хворіє майже 500 млн людей, із яких від 1 до 3 млн помирають. Малярія реєструється у більш ніж 100 країнах світу. 90% усіх випадків зараження спостерігаються в Африці. Також захворювання реєструється в Азії, Океанії, Центральній та Південній Америці, розташованих у зоні тропіків та субтропіків. Активні осередки малярії є і у країнах, географічно близьких до України, зокрема в Узбекистані, Таджикистані, Азербайджані. Найбільш поширеною у цих країнах та регіонах була і залишається триденна vivax-малярія.

    На жаль, останнім часом випадки завезеного захворювання реєструються і в Україні. До груп ризику належать пілоти, моряки, військовослужбовці, трудові мігранти,  туристи, які повертаються в Україну з країн, ендемічних щодо малярії.

    Рекомендації особам, які виїжджають за кордон:

    •  при виборі країни для поїздки необхідно отримати інформацію щодо ризику зараження малярією;
    • за два тижні до прибуття в небезпечні щодо малярії країни розпочати прийом рекомендованого лікарем препарату, тривалість його прийому – весь термін перебування в країні, а також 4–6 тижнів після повернення;
    • на час перебування в країні використовувати репеленти (засоби, що відлякують комарів), наносити їх на відкриті ділянки тіла, а також просочити ними одяг;
    • після повернення з країни, небезпечної щодо малярії, протягом 3-х років при будь-якому захворюванні з підвищенням температури тіла обстежуватись на малярію; особливо важливо – в перший місяць після повернення, оскільки можливі прояви тропічної малярії.

    Пам’ятайте: малярії можна запобігти, а хвороба повністю лікується при своєчасному зверненні до лікаря.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити