• UA
  • RU
  • 3 березня – Міжнародний день здоров’я вуха та слуху

    03 Березня, 2023 | Здоров'я |

    Щорічно 3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Втрата слуху є найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають понад 275 млн людей. Близько половині всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку.

    Здоров’я кожної людини починається з дитинства. Порушення ці починаються ще до народження дитини, коли майбутня мама хворіє на різні інфекційні хвороби. Багато інфекційних хвороб у дитинстві, таких, як краснуха, кір, паротит, менінгіт, теж викликають порушення слуху. Тому і лікарям, і батькам треба уважно стежити за здоров’ям дітей. Чим раніше буде виявлено порушення слуху у дитини, тим раніше і успішніше почнеться її лікування, а відтак і соціалізація у дитячий колектив садочків та шкіл.

    Порушення слуху у дорослих фахівці розглядають як соціальну недугу. Особливе місце у структурі отоларингічних хвороб займає отит – запалення середнього вуха. Якщо його вчасно не лікувати, можна дістати повну втрату слуху. Глухоту також  можуть викликати  деякі лікарські препарати (наприклад, неконтрольований прийом антибіотиків) та шкідливі фактори середовища (шум на виробництві).

    Найвразливіша група населення – це люди похилого віку. Саме у них найчастіше виникають проблеми зі слухом. Це вікова проблема зниження гостроти слуху. Відомо, що з віком погіршується сприйняття та розбірливість мови. Це пов’язано з патологією й атрофією фізіологічних процесів у слуховому аналізаторі. Тобто, простіше кажучи – старіє людина, і разом з нею старіють інші органи та системи. Не є винятком і слух. Проте навіть у такому віці не варто усе списувати на старість та відмовлятися від медичної допомоги.

    Що робити, аби мінімізувати ризики погіршення слуху:

    вакцинуйте дітей за календарем профілактичних щеплень (зокрема від кору, краснухи та свинки);

    обстежуйтеся у лікаря та обстежуйте дітей, адже він, наприклад, може вчасно виявити отит у дитини та швидко надати необхідну допомогу;

    стежте, щоб у вуха дитини не потрапляла брудна вода;

    не шльопайте дитину, особливо по вухах;

    навчайте дітей не вставляти у вуха сторонні предмети;

    у разі будь-яких тривожних симптомів негайно звертайтесь в лікарню;

    застосовуйте ліки за призначенням і під контролем лікаря. Деякі з них можуть мати негативний вплив на слух;

    слідкуйте за гігієною звуку – не слухайте дуже гучно музику протягом тривалого часу, на концертах не стійте близько до джерела шуму, наприклад, одразу поруч біля динаміків, робіть паузи, якщо знаходитесь в шумному місці;

    уникайте негативного впливу гучних звуків та шуму від обладнання на робочих місцях. Для цього використовуйте спеціальні вкладки для вух.

    В яких випадках варто звернутись до лікаря, щоб перевірити слух?

    Якщо ви часто підіймаєте гучність, хоча раніше вам було чутно нормально і на звичному рівні;

    пропускаєте частини розмови під час спілкування;

    часто просите людей повторити те, що вони сказали;

    у вас виникає дзвін у вухах або, навпаки, постійно звучить "приглушений шум".

    Також час від часу перевіряти слух рекомендується усім. У групі ризику перебувають люди, старші за 50 років, люди, що працюють в шумних місцях, тривалий час слухають гучну музику та мають певні хронічні хвороби (наприклад, діабет).

    Пам’ятайте, погіршення слуху матиме негативний вплив на якість вашого життя. Не зволікайте, якщо у вас з’явились проблеми зі слухом. Звертайтесь до свого сімейного лікаря, який за необхідності направить на необхідне обстеження.

     

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram