Хрещення: кому можна, а кому не варто занурюватися в крижану воду
19 січня святкується Хрещення Господнє, відоме у народі як Водохреще – одне з головних християнських свят. У цей день центральне місце займають обряди, пов’язані з водою, а занурення в ополонку вже давно стало невід’ємною частиною святкування.
Для того, щоб купання в крижаній воді пройшло максимально корисно і безпечно, особливо у тих, хто в цьому році зважився вперше, фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського надали кілька корисних порад:
‒ підготуйте тіло до перепадів температури – приймайте контрастний душ за кілька днів до занурення у крижану воду;
‒ у крижаній воді вашому організму дуже знадобиться енергія, проте не їжте багато і щільно, достатньо невеликого перекусу висококалорійними продуктами. Приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало з чорним хлібом, горіхи, курага і родзинки;
‒ купайтеся у місці, що спеціально облаштоване для пірнання;
‒ при пірнанні в ополонку занурюйтесь повністю. Різкий перепад температур між тілом і головою може спровокувати спазм судин;
‒ щоб зменшити ризик переохолодження, занурюйте своє тіло в крижану воду якомога швидше і перебувайте у воді не довше 20 секунд. Не варто також "вискакувати кулею". У воді потрібно побути щонайменше 10 секунд. Це потрібно для того, щоб кров встигла надійти до серця і відійти. Особливо стосується тих, хто занурюється вперше;
‒ після пірнання не витирайтесь (розтирання може пошкодити дрібні капіляри шкіри), лише промокніть тіло рушником. Одягайтесь максимально швидко. Для цього заздалегідь подбайте про те, щоб одяг, який ви будете одягати після купання, був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків;
‒ щоб швидко зігріти організм після того, як ви вийдете з ополонки й одягнетеся – зробіть якісь фізичні вправи, наприклад пробіжку. А зігрівшись, випийте чашку гарячого напою.
Не намагайтесь зігрітись алкоголем. Алкоголь здатний дати хибне відчуття тепла тільки в перші кілька хвилин, коли під його впливом судини розширюються. Після цього вони різко звужуються, і ви ризикуєте дуже швидко замерзнути.
Пірнати в ополонку не рекомендується людям, які страждають від холодової алергії, запальних процесів, гінекологічних захворювань, проблем із сечостатевою системою, порушеною функцією нирок, туберкульозу, а також під час простудних захворювань і ГРВІ, оскільки імунна система організму ослаблена.
Водохресні купання суворо протипоказані людям із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, епілепсією, діабетом, проблемами нирок, щитовидної залози, бронхо-легеневої системи. Холодна вода може погіршити ці проблеми.
Якщо відчуваєте нездужання або відсутність бажання пірнати в ополонку, є внутрішні страхи та невпевненість у собі, від купання на Водохреща краще утриматися.
"Дотримуйтесь правил поведінки на водоймах під час Водохреща, і нехай світло та чистота цього свята принесуть Вам нові надії, а Свята вода і Господь захистять від всіляких негараздів", – підсумували фахівці.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram