• UA
  • RU
  • Кам’янчанам розповіли про найкращі джерела вітаміну С

    04 Квітня, 2023

    4 квітня світ відзначає День вітаміну C. Наскільки цей вітамін корисний і яке величезне значення має він для здоров’я, нагадали кам’янчанам у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.

    Вітамін С, також відомий як аскорбінова кислота, належить до водорозчинних вітамінів. Це одна з основних органічних речовин, необхідних для нормального функціонування організму людини. Він не синтезується в організмі людини і надходить лише з продуктами харчування, не накопичується в організмі та навіть незначний його дефіцит викликає численні порушення здоров’я.

    Вітамін С – найкращий засіб для збереження життєвої сили. Мабуть, немає хвороби, при якій прийом  вітаміну С не сприятиме швидшому одужанню. Він захищає шкіру, допомагає у створенні колагену, прискорює процеси регенерації (загоєння) ран, зміцнює імунітет, покращує пам’ять. Позитивно впливає на комплексне лікування пневмонії та грипу, покращує апетит, сон, пам’ять, знижує інтоксикацію. Захищає організм від шкідливого екологічного впливу: посилює детоксикаційну функцію печінки та сприяє очищенню від токсичних речовин, радіонуклідів, важких металів, нітратів. Захищає кришталик ока від руйнування вільними радикалами та сповільнює розвиток вікової катаракти.

    Найкращими джерелами вітаміну С є свіжі овочі та фрукти без термічного оброблення. Міститься в усіх рослинах, особливо у свіжих листкових овочах, плодах, ягодах. У плодах шипшини та недозрілих волоських горіхах вміст аскорбінової кислоти досягає 10-12 % сухої маси. Багато вітаміну С містять солодкий перець, ківі, апельсин, лимон, малина, буряк. Оскільки кислота сприяє збереженню вітаміну С, в кислій капусті він зберігається протягом цілого року.

    Для поповнення запасу вітаміну С в організмі також можна вживати аптечні препарати. Проте варто пам’ятати, що навіть він у великій кількості може нашкодити.

    Отримати надлишкову дозу вітаміну С з їжею неможливо – надлишки будуть виводитися з організму видільною системою. А ось при прийомі вітаміну у вигляді добавок  передозування цілком можливе. У подібних випадках може спостерігатися запаморочення і головний біль, безсоння і проблеми з якістю сну, болі в шлунку, нудота. Можуть з’явитися проблеми з серцем, шлунково-кишковим трактом. Важливо пам’ятати, що великі дози вітаміну С подразнюють слизову оболонку органів травного тракту, тим самим підвищуючи ризик розвитку виразкової хвороби, а також сприяють збільшенню рівня оксалатів, що загрожує утворенням каменів у нирках. Іноді починають турбувати судоми різних частин тіла.

    Кожен препарат має свої побічні ефекти у разі передозування, наслідки якого не дуже приємні. Іноді навіть доводиться проводити детоксикаційну терапію (ставити крапельниці). Тому приймати ударні дози аскорбінової кислоти не слід. Варто й звернути увагу, що вітамін С у формі жувальних таблеток може руйнувати емаль зубів унаслідок підвищеної кислотності. Не можна забувати про взаємодію вітаміну С з іншими ліками та вітамінами. Особливо це стосується ліків проти серцевих захворювань та раку. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Кам’янське приєдналося до Європейського тижня імунізації: зміцнюємо здоров’я разом

    У місті Кам’янське, разом з усією Україною, відзначається важливий захід – Європейський тиждень імунізації. Це...

    Млинці нового покоління: екзотичний рецепт з кокосом і лаймом

    Млинці – це класична страва, яка завжди асоціюється з домашнім затишком та теплом. Але що,...

    Де у Кам’янському військові та ветерани можуть отримати безоплатні стоматологічні послуги

    Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих...

    Сходили до косметолога і заразилися ВІЛ: мінімум три жінки інфіковані після ін’єкцій краси

    Три жінки інфікувалися ВІЛ через брудні «вампірські процедури» у неліцензованому спа-салоні. Модна косметична процедура плазмоліфтинг,...