Кам’янчанам розповіли, як подолати стрес
На мозок людини безперервно діють різноманітні за кількістю і якістю подразники з внутрішнього і навколишнього середовищ. Несподівані та напружені ситуації призводить до порушення рівноваги між організмом і навколишнім середовищем. Настає неспецифічна реакція організму у відповідь на цю ситуацію – стрес.
Як розповіли в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського, стрес – це захисна реакція організму на зовнішні подразники. Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін.
Методи боротьби зі стресом
Для підвищення стійкості психіки до несприятливих чинників, розширення меж своїх психічних та інтелектуальних можливостей необхідно оволодіти способами і методами управління собою та зняття несприятливих наслідків стресу і негативної емоційної напруги. Фізичне здоров’я i психічний стан нерозривні i взаємопов’язані, наголошують фахівці.
Фізична активність є фізіологічним і ефективним методом регуляції психіки. Фізичні вправи призводять до викиду ендорфінів, які допомагають людині поліпшити настрій і почувати себе спокійніше.
Корисне харчування. Зробіть прийом їжі спокійною, розслабленою процедурою, не поспішайте. Обмежте споживання алкоголю і кофеїну. Такі продукти, як авокадо, банани, чай, цільнозернові продукти, жирна морська риба, морква, горіхи, йогурт і шоколад, містять хімічні речовини, які допомагають організму справлятися із стресом.
Дотримуйтеся режиму сну. Сон – це час, коли організм відновлюється і обробляє стрес, якому піддався впродовж дня. Сон дозволяє напруженим м’язам розслабитися. Важливо, щоб нічний сон був досить тривалим (7-8 годин) та спокійним.
Вчіться стримуватись, уважно ставтеся до своїх думок, емоцій та поведінки. У конфліктних ситуаціях завжди думайте, перш ніж говорити, треба вміти промовчати у певний момент та відмовитися від критики.
Міняйте мислення з негативного на позитивне. Необхідно помічати та радіти найпростішим речам.
Спілкуйтеся з іншими людьми. Добрі відносини з оточенням важливі для вашого психічного здоров’я, адже вони допомагають розвинути почуття приналежності до групи, поділитися позитивним досвідом з іншими та відчути емоційну підтримку. Говоріть про свій стан з близькими.
Продовжуйте вчитися. Навіть якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо часу або немає потреби вивчати щось нове. Почніть малювати, фотографувати, готувати нові страви, вдосконалюйте свої вміння, розвивайте власний потенціал та будьте відкриті новому досвіду.
Допомагайте іншим. Науковці виявили, що доброта й щедрість можуть допомогти поліпшити ваш психічний стан завдяки створенню позитивних емоцій та відчуття важливості. Також, коли ми робимо добрі справи, у нас збільшуються самооцінка, рівень емпатії та співчуття, покращується настрій.
"Пам’ятайте, що в житті кожної людини можуть відбутися кризи та психологічні проблеми, але не соромтеся звертатися за допомогою до фахівців. Бережіть себе та будьте здорові!" – підсумували в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram