Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги
Міністерство охорони здоров’я відкрило ще один напрямок, де можуть працювати сімейні лікарі, – це супроводження та лікування дітей і дорослих із психічними розладами.
Для того, щоб ознайомити кам’янських медиків з ключовими особливостями нового напрямку, організували "Тренінг з клінічного ведення психічних розладів за Програмою mhGap".
У конференц-залі готельно-ресторанного комплексу "Шиллер" багатолюдно – 20 сімейних лікарів з 18-ти амбулаторій сімейної медицини Кам’янського протягом чотирьох днів готові отримувати нові знання.
"Після проходження цих курсів наші фахівці будуть допомагати хворим. Ще ми чекаємо багато наших воїнів, які повернуться з фронту, деякі з каліцтвами, і також потребуватимуть спілкування із спеціалістами такого напрямку", – зазначив генеральний директор КНП КМР "Центр первинної медико-соціальної допомоги №3" Сергій Задоя.
Тренінг з клінічного ведення психічних розладів за Програмою mhGap запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я під патронатом Першої Леді України Олени Зеленської.
Координаторка тренінгу, консультантка міжнародної гуманітарної організації "Лікарі світу" Анастасія Потьомкіна називає його легким курсом психіатрії для сімейних лікарів, оскільки люди досить часто можуть відчувати нездужання, яке насправді пов’язане із психоневрологічними розладами:
"Людям, які зіштовхуються із певними проблемами та не можуть із ними впоратися, дуже важко звернутися до психіатра, психолога чи нарколога, а до сімейного лікаря, скоріше за все, людина прийде. Для того, щоб наші сімейні лікарі мали більшу обізнаність саме в психіатричних направленнях різних захворювань, ми навчаємо їх на чотириденному тренінгу з модулями".
Усі учасники тренінгу забезпечені посібниками mhGap, що допомагають краще орієнтуватися у чотирьох модулях, кожен із яких включає у себе актуальні теми: депресія, гострий стрес, хронічний стрес, посттравматичний стресовий розлад, вживання психоактивних речовин, суїциди та інші пріоритетні розлади психіки.
У захваті від тренінгового процесу лікарка Світлана Ігнатьєва. Каже – найчастіше з питаннями психічного здоров’я до неї звертаються переселенці, військові та їхні рідні:
"Ми дуже раді, що в нас є не онлайн програма, тому що онлайн – це добре, але важкувато для сприйняття, а живе спілкування з колегами та навчання – значно краще. Сподіваємося, що ми допоможемо своїм пацієнтам, адже не будемо боятися допомогти їм у питаннях, пов’язаних із психоневрологічними розладами".
За словами психологів, 22,5% населення, яке постраждало від повномасштабної війни, може мати потребу в додатковій допомозі для зниження стресу, тоді як 13% будуть потребувати психіатричної та професійної психологічної підтримки, психологічного консультування та психотерапії, тож турбота про нові знання для сімейних лікарів як ніколи на часі.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram