• UA
 • RU
 • Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  30 Вересня, 2023

  Міністерство охорони здоров’я відкрило ще один напрямок, де можуть працювати сімейні лікарі, – це супроводження та лікування дітей і дорослих із психічними розладами.

  Для того, щоб ознайомити кам’янських медиків з ключовими особливостями нового напрямку, організували «Тренінг з клінічного ведення психічних розладів за Програмою mhGap».

  У конференц-залі готельно-ресторанного комплексу «Шиллер» багатолюдно – 20 сімейних лікарів з 18-ти амбулаторій сімейної медицини Кам’янського протягом чотирьох днів готові отримувати нові знання.

  Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  «Після проходження цих курсів наші фахівці будуть допомагати хворим. Ще ми чекаємо багато наших воїнів, які повернуться з фронту, деякі з каліцтвами, і також потребуватимуть спілкування із спеціалістами такого напрямку», – зазначив генеральний директор КНП КМР «Центр первинної медико-соціальної допомоги №3» Сергій Задоя.

  Тренінг з клінічного ведення психічних розладів за Програмою mhGap запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я під патронатом Першої Леді України Олени Зеленської.

  Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  Координаторка тренінгу, консультантка міжнародної гуманітарної організації «Лікарі світу» Анастасія Потьомкіна називає його легким курсом психіатрії для сімейних лікарів, оскільки люди досить часто можуть відчувати нездужання, яке насправді пов’язане із психоневрологічними розладами:

  «Людям, які зіштовхуються із певними проблемами та не можуть із ними впоратися, дуже важко звернутися до психіатра, психолога чи нарколога, а до сімейного лікаря, скоріше за все, людина прийде. Для того, щоб наші сімейні лікарі мали більшу обізнаність саме в психіатричних направленнях різних захворювань, ми навчаємо їх на чотириденному тренінгу з модулями».

  Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  Усі учасники тренінгу забезпечені посібниками mhGap, що допомагають краще орієнтуватися у чотирьох модулях, кожен із яких включає у себе актуальні теми: депресія, гострий стрес, хронічний стрес, посттравматичний стресовий розлад, вживання психоактивних речовин, суїциди та інші пріоритетні розлади психіки.

  Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  У захваті від тренінгового процесу лікарка Світлана Ігнатьєва. Каже – найчастіше з питаннями психічного здоров’я до неї звертаються переселенці, військові та їхні рідні:

  «Ми дуже раді, що в нас є не онлайн програма, тому що онлайн – це добре, але важкувато для сприйняття, а живе спілкування з колегами та навчання – значно краще. Сподіваємося, що ми допоможемо своїм пацієнтам, адже не будемо боятися допомогти їм у питаннях, пов’язаних із психоневрологічними розладами».

  Сімейні лікарі Кам’янського опановують навички психіатричної допомоги

  За словами психологів, 22,5% населення, яке постраждало від повномасштабної війни, може мати потребу в додатковій допомозі для зниження стресу, тоді як 13% будуть потребувати психіатричної та професійної психологічної підтримки, психологічного консультування та психотерапії, тож турбота про нові знання для сімейних лікарів як ніколи на часі.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити