• UA
 • RU
 • У МОЗ пояснили, чому так важливо вакцинувати дітей проти кору

  16 Жовтня, 2023

  Вакцина від кору в Україні є, наголошують в Міністерстві охорони здоров’я. І закликають батьків захистити дітей вакцинацією від підступної недуги.

  Медики пояснили, що деякі діти не можуть бути вакциновані через наявні у них медичні протипоказання. Для їх безпечного відвідування шкіл, дитсадків, дитячих таборів, спортивних секцій тощо інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень.

  Якщо ж батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).

  Чому так важливо, щоб діти в колективах були щеплені?

  • Це захистить їхнє життя та здоров’я, адже вакцини розробляють для захисту від інфекцій, які можуть серйозно нашкодити здоров’ю дитини.
  • У дитячих колективах дуже високий ризик поширення різних інфекцій, якому можна запобігти лише шляхом створення колективного імунітету.
  • Невакциновані діти ставлять під загрозу здоров’я дітей, які через серйозні захворювання мають протипоказання до вакцинації від окремих хвороб, і тому можуть покладатися лише на захист, який дає колективний імунітет.

  Коли охоплення вакцинацією зменшується, це призводить до спалахів хвороб.

  Якщо ваша дитина не має щеплень від кору або інших щеплень, які визначені календарем, якнайшвидше зверніться до сімейного лікаря, щоб наздогнати пропущене. Він розробить індивідуальний графік вакцинації з урахуванням віку.

  Дивіться також: Вакцинація проти кору: медики Кам’янського про необхідність щеплення і безпечність вакцини

   

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити