• UA
  • RU
  • Як наша психіка реагує на масові трагедії під час війни: рекомендації від психолога, які допоможуть заспокоїтися

    20 Січня, 2023

    Трагедія у Дніпрі, аварія у Броварах – одномоментно загинула велика кількість людей, серед яких і діти.

    На фоні таких трагічних подій не дивно, що багато українців відчули гострі, хоч і різні емоції. Хтось кілька днів поспіль проплакав, інших охопив неконтрольований гнів. А дехто ніби не відчув нічого. Парадокс у тому, що всі ці реакції є нормою, – пояснює психолог Марія Сичинська.

    Емоційне оніміння – може виникати як реакція на сильний стрес, з яким психіка не здатна впоратися. Тому запускаються захисні механізми. Часто це призводить до такого стану, коли людина взагалі не здатна переживати ані негативні, ані позитивні емоції. Також емоційне оніміння іноді супроводжується нездатністю плакати, навіть коли ми відчуваємо в цьому потребу.

    Порада: Плакати – це найкраще, що ви здатні для себе зробити в такому стані. Каталізатором може стати мистецтво – сумна пісня чи фільм. Річ у тому, що, коли ви плачете, ви зменшуєте рівень кортизолу, і стрес обнуляється.

    Неконтрольований гнів, агресія і ненависть – теж поширені емоції, що відчули українці після трагедії у Дніпрі. В таких ситуаціях це здорова реакція, однак у тривалій перспективі вона здатна стати деструктивною для нас самих і навколишніх.

    Порада: Знайдіть безпечний спосіб дати вихід гніву. Порвіть на шматки лист паперу, послухайте агресивний рок або займіться прибиранням. Придушення гніву та агресії в тривалій перспективі може мати негативні для вашої психіки наслідки, з якими самостійно впоратися буде вже значно складніше.

    Нездатність стримати сльози й емоційні гойдалки – такі стани під час війни, на жаль, також стали звичайними для більшості українців. Ми постійно перебуваємо в інформаційному полі, де говорять про війну, показують війну і багато смерті.

    Порада: Навчіться переключати увагу і витягати себе із цього стану постійного скролингу. Дотримуйтеся розпорядку дня, за можливості гуляйте на свіжому повітрі, реагуйте лише на дійсно важливу інформацію. Це – не прояв байдужості, а просто спосіб захистити свою психіку і зберегти фізичне здоров’я.

    Джерело: Психологічна підтримка

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Скільки жителів Дніпропетровщини перехворіли на ГРВІ в цьому сезоні

    Наразі захворюваність на ГРВІ у Дніпропетровській області нижча від епідемічного порогу на 55,6%. Про це...

    Перше зараження смертельною хворобою від оленів: загинуло вже двоє американських мисливців

    Двоє американців, імовірно, є першими, хто інфікувався пріонною хворобою від оленів. Пацієнти споживали м’ясо тварин,...

    Млинці нового покоління: екзотичний рецепт з кокосом і лаймом

    Млинці – це класична страва, яка завжди асоціюється з домашнім затишком та теплом. Але що,...

    Ароматна спокуса: рецепт курячих крилець у соєво-медовому соусі

    Якщо ви не знаєте, що смачненького приготувати, то цей рецепт саме для вас. Він чудово...

    На Дніпропетровщині проходить тиждень імунізації

    Дніпропетровщина долучилася до Європейського тижня імунізації. Він покликаний нагадати про важливість щеплень. Особливо дітей –...