Як не з’їхати з глузду в умовах війни: поради психолога та думки кам’янчан з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я

10 Жовтня, 2023 |

Більше ніж півтора роки повномасштабної війни, в умовах якої перебуває наша країна, негативно вплинули на психічне здоров’я українців. Чому важливо, щоб увага до психічного здоров’я стала нормою та як його покращити, читайте у матеріалі з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я.

Феномен психічного, ментального і творчого

Ментальне та психічне здоров’я відображає стан благополуччя, у якому людина здатна гармонійно жити, виконувати свої соціальні ролі, займатися професійною діяльністю із врахуванням творчого елементу. Такий феномен зв’язку психічного, ментального і творчого, за словами психологині «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Людмили Єхалової,  зараз напрочуд актуальний.

«Те, що ми проживаємо складні моменти з творчістю, говорить про те, що людина адаптувалася і зможе пережити воєнні дії та війну. Що найголовніше, вона зможе увійти в пост військовий період максимально збережена».

Не забуваємо про ресурсність і спілкування

Війна є ключовим фактором впливу на психічне здоров’я, занадто довга та жорстока для сьогодення, вона вимагає від нас постійної санації та відновлення ресурсів. Відтак, Людмила Єхалова радить не забувати про спілкування, бо ми істоти соціальні, тож обійми, комунікація та посмішки ніколи не будуть зайвими.

«Потурбуйтеся також про облаштування побуту, навіть, якщо ви на новому місці, організовуйте його для себе та родини. Ні в якому разі не ігноруйте традиції, будьте соціально активними, давайте собі час на відпочинок, а саме на сон».

А ще психологиня наголошує бути обережними із поширеною тезою, що військовим на передовій погано, тож ми також не маємо права на приємні життєві моменти.

«Хлопці точно на передовій не для того, щоб ми тут не спали. Тобто дозволяйте собі відновлюватися, дозуйте медіапростір у вашому житті, читайте, коли маєте бажання. Якщо це все підкріплено певною регулярністю, алгоритмом, традицією, то й ментальне здоров’я буде збережено».

Кам’янчани про психічне здоров’я не забувають

Дозволяють собі маленькі життєві радості й кам’янчани. Комусь психологічно стає легше після купівлі нового одягу, хтось щасливий від часу проведеного з рідними, а дехто від простої чашки запашної кави. Олену, скажімо, ми зустріли біля крамниці одягу.

«Головне, мені здається, провести час із родиною. Сьогодні ми час із невісткою провели за покупками – настрій піднявся. А вдома чекає малесенька онука, також настрій підіймається як із нею граємося».

Блогерка Катерина, наприклад, позитивно себе налаштовує, постійно пізнає нове та фільтрує оточення, не допускаючи емоційно негативних людей в життя.

«Я доповнюю людей, а своєю посмішкою намагаюся довести, що все вирішується. Все буде Україна!».

До речі, про пізнання нового, детально та конструктивно про тему психічного здоров’я можна дізнатися на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» створеної за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. https://www.howareu.com/ Ця програма має на меті допомогти українцям знайти джерело сили, але головне – це розуміння, що піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного з нас.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Вдома завжди смачніше! Легкий рецепт домашнього майонезу

Експерти звичайно розвіюють міфи про шкоду магазинних соусів, в тому числі і майонезу. Варто визнати,...

Шлюб онлайн та дозвіл на зброю: в «Дії» стануть доступні 5 нових сервісів

Мінцифри разом з іншими міністерствами продовжує переводити сервіси з офлайну в онлайн. Зараз у роботі...

Кам’янські медики прийняли чергові пологи в автомобілі «швидкої»

Про черговий випадок пологів, що стався в умовах санітарного автомобіля, розповіла завідувачка Кам’янської станції обласного Центру...

Яскраве літо в Кам’янському: «Бджола» влаштувала кінофестиваль для дітей

Активісти ГО «Бджола» спільно з «Фондом розвитку Камʼянського» в кінотеатрі «Волонтерського центру» організували кіносеанс для...

Культурна афіша Кам’янського з 11 по 17 липня

Програма заходів у закладах культури міста Кам’янське з 10 по 17 липня 2024 року Музей...