Новорічні свята, незважаючи на всі труднощі, з нетерпінням чекають усі. Електричні гірлянди, які давно стали традиційним елементом святкового декору, сьогодні виконують не лише естетичну функцію, а й слугують додатковим джерелом світла. Держпродспоживслужба нагадує про основні правила у виборі безпечних гірлянд.
Що слід врахувати при виборі гірлянди?
Передусім звертайте увагу на наявність важливої інформації про товар:
- назва продукції;
- тип гірлянди (ялинкова, для інтер’єру, вулична тощо);
- вид лампочок;
- технічні параметри (напруга, потужність тощо);
- інструкція з експлуатації та відомості про безпечність;
- реквізити виробника;
- реквізити імпортера (для іноземної продукції);
- дата виробництва;
- знак відповідності вимогам Технічних регламентів.
Також важливо враховувати призначення гірлянди — для використання всередині приміщення чи на вулиці. Гірлянди, створені для інтер’єру, не підходять для вуличного використання, адже матеріал, з якого вони виготовлені, може тріскатися на морозі, що призводить до потрапляння вологи в ліхтарики та ризику короткого замикання. У свою чергу, вуличні гірлянди небажано використовувати в приміщенні, оскільки в теплому середовищі вони можуть виділяти токсичні речовини.
Звертайте увагу на якість вилки та адаптера. Ненадійний контакт із розеткою може спричинити перегрівання, що збільшує ризик займання та пожежі.
Сьогодні популярними є гірлянди на батарейках, які стають чудовою альтернативою електричним. Вони також бувають для зовнішнього та внутрішнього застосування. Завдяки низькій напрузі та відсутності нагрівання світлодіодів, такі гірлянди практично не становлять пожежної небезпеки і стануть у пригоді під час відключень електроенергії.
Будьте уважними й обережними при виборі новорічних гірлянд. Нехай ваше свято буде безпечним, мирним і щасливим!