Як правильно обрати горщики для кімнатних рослин

20 Вересня, 2024 | Поради |

Смак на кімнатні рослини у всіх любителів-садівників різний, як і думки про вибір вазону для улюбленого фікуса. Якщо ж Ви тільки починаєте свій шлях у догляді та вирощуванні кімнатних рослин, варто знати деякі відмінності у горщиках аби обрати кращий.

Горщик чи кашпо

Для початку треба зрозуміти відмінності між цими двома типами вазонів. Горщик має дірки або характерні отвори на дні для того, щоб зайва вода стікала та не провокувала гниття коренів. Тому обираючи для себе горщик, треба подумати за піддон для нього. Це робиться щоб вода, яка витікає, не потрапляла на підвіконня та меблі.

Кашпо виконують функцію гарного предмета інтер’єру. В нього можна поставити вже посаджену у горщик рослину. У ньому не передбачено отворів, а в комплекті не поставляються піддони. Також вони є різних розмірів та призначень – настільні, підлогові чи підвісні.

Чому важливо обирати відповідний горщик

Горщик напряму впливає на розвиток рослини, її здоров’я та швидкість росту. Іноді тісний або невідповідний за формою горщик є причиною хвороб або навіть загибелі квітки. Головним фактором при виборі вазону є тип, діаметр та висота.

"Щоб у новому горщику рослина почувала себе комфортно, коренева система не повинна займати весь внутрішній простір. Також не можна залишати дуже багато вільного місця, зазвичай квіти цього не люблять. Для оптимальної заповненості рекомендується дотримуватись правила: горщик по висоті повинен становити 25% або 30% висоти рослини", – пише Телегазета.

З яких матеріалів роблять горщики і в чому їх особливості

  • Керамічні горщики. Вони естетичні, витримують високу вологість та прямі сонячні промінці. Пориста структура вазону дозволяє потрапляти більше кисню до кореневої системи. Головним мінусом можна назвати високу крихкість цьогго природного матеріалу.
  • Глиняні горщики. На відміну від керамічних, на глиняних відсутнє глазурування. Шорстка та пориста структура гарно пропускає кисень та вбирає зайву вологу. З недоліків – такі горщики важкі, у надто суху та спекотну  погоду вони можуть призвести до надмірного висихання ґрунту.
  • Пластикові горщики. Вони дешеві, легкі та доступні всім. Для деяких видів рослин, наприклад орхідей, підходять тільки такі. Гаряче соонячне світло або висока температура можуть призвести до деформаціх горщика та втрати кольору. Не захистять пластикові горщики і від холоду, до того ж циркуляція повітря майже відсутня.
  • Бетонні горщики. Набуває популярності бетон як матеріал для квіткових горщиків через брутальний дизайн, міцність, та універсальність. Пам’ятайте про їх велику вагу та тяжкість у транспортуванні.
  • Металеві горщики. Не такі відомі і популярні горщики з металу також мають низку переваг: вони міцні до зношування та прості у догляді. Мінусом є властивість металу підлаштовуватись під навколишню температуру. Він здатний сильно нагріватися чи навпаки, замерзати.
Фото: Storinka
Фото: Storinka

Раніше ми повідомляли:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити