На Дніпропетровщині жінки можуть опанувати професії зварниці й асфальтоукладниці

На Дніпропетровщині жінки можуть безкоштовно опанувати стереотипно "чоловічі" професії. Стати трактористками чи асфальтоукладницями. Доступні й інші напрямки, наприклад, у б’юті-сфері: навчають на майстринь манікюру чи перукарок. Про короткострокові курси та як вони допоможуть в працевлаштуванні, розповіли на брифінгу в обласній військовій адміністрації.
Заступниця начальника відділу активних програм зайнятості Дніпропетровського ОЦЗ Тетяна Кардель / Фото: Дніпропетровська ОВА
Заступниця начальника відділу активних програм зайнятості Дніпропетровського ОЦЗ Тетяна Кардель / Фото: Дніпропетровська ОВА

"Через повномасштабне вторгнення в області є дефіцит кадрів. Не вистачає водіїв, зварювальників, монтерів, машиністів. І більша частка шукачів роботи – саме жінки. Найчастіше – до 45 років", – розповіла заступниця начальника відділу активних програм зайнятості Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Кардель.

В області діє 5 жіночих центрів працевлаштування. Там консультують щодо отримання нової професії або підвищення кваліфікації. Це стосується переселенок, багатодітних мам, жінок з інвалідністю, дружин загиблих військових. Тих, хто зараз не має роботи.

Регіональна координаторка проєкту
Регіональна координаторка проєкту "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей" Наталія Вітка / Фото: Дніпропетровська ОВА

"Найбільший попит має навчання на "маскулінні" професії. Жінки почали займати сфери, які раніше вважалися чоловічими. Вже опановує теорію група майбутніх асфальтоукладальниць. Згодом ще стартуватимуть курси на трактористок. Буде набір на зварювальниць та охоронниць", – зазначила регіональна координаторка проєкту "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей" Наталія Вітка.

Освоїти новий фах можна і в інших сферах. Пройти навчання на майстринь з нарощування волосся та вій, манікюру, на перукарку, пекарку, сушистку і баристу. Кожна з учасниць, закінчивши короткі курси, отримує сертифікат та стартовий пакет інструментів для роботи.

Аби проконсультуватися чи визначитися з вибором нової професії, необхідно заповнити гугл-форму. З тими, хто подав заявку, зв’яжеться кар’єрна радниця.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити